powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Do góry nogami w U-jazdowskim. Trwa Warsaw Flow

Do 8 lipca potrwa Festiwal Warsaw Flow/re:action, który zakończony zostanie performancem "Do góry nogami".

Dwudziestoosobowa grupa, niemal 30 godzin przygotowań, 8 dni pracy, różne techniki tańca: od współczesnego przez kontakt improwizację i improwizację - tak prezentują się składowe, z których powstanie niezwykły performance "Do góry nogami". Pokaz dla publiczności będący wynikiem ośmiu dni performatywnego projektu pod kierunkiem Ilony Keňová, 8 lipca zakończy międzynarodowy festiwal kontakt improwizacji Warsaw Flow/re:action.

W życiu są chwile, podczas których jesteśmy na dole, na górze i do góry nogami - tak brzmi hasło przewodnie tegorocznego performance project. Podczas przygotowań moverzy i tancerze skupią się na poszukiwaniu, badaniu oraz pracy z różnymi wymiarami i punktami widzenia. W przestrzeni fizycznej, duchowej i emocjonalnej.

To wydarzenie dedykujemy osobom, których nie udało się namówić do czynnego udziału w tegorocznej edycji Warsaw Flow/re:action, a jednak fascynują się kontakt improwizacją i chcieliby ją oglądać. Mamy nadzieję, że pokaz zachęci takie osoby do spróbowania swoich sił w technice kontakt improwizacji. Zapraszamy oczywiście wszystkich, również tych, którzy są pewni, że taniec chcą jedynie oglądać! Warto przyjść i wyrazić swoje zdanie na temat techniki kontakt improwizacji w kontekście performatywnym- zachęca Paulina Święcańska, organizatorka Warsaw Flow/re:action.

Przygotowanie performansu odbywać się będzie pod okiem Ilony Keňová - tancerki, pedagoga i choreografa. Artyska pochodzi z Czech, ale mieszka w Finlandii. Ukończyła Akademię Sztuk Performatywnych w Pradze na kierunku sztuka tańca. Zajmuje się tańcem współczesnym i kontakt improwizacją. Poszukuje zintegrowania ciała, powiązania z fizyczną siłą i obecnością. W swojej pracy choreograficznej i kompozycji ciała korzysta z obrazów, jakości, emocji i koncepcji. 8 lipca w U-jazdowskim zapewni publiczności niemałą dawkę emocji.

WSTĘP WOLNY

U-jazdowski, Laboratorium - Sala Krukowskiego, ul. Jazdów 2

Obowiązują wejściówki, które będzie można odbierać w dniu pokazu w budynku Laboratorium.

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

Organizator: Fundacja Artystyczna PERFORM

Współorganizator: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski