powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Nominacje do XII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie ogłosił nominacje do XII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Laureatów poznamy 17 września na Gali rozdania nagród, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Kapituła w składzie:

Iwona Wujastyk - przewodnicząca

Marek Chowaniec - członek

Ryszard Karczykowski - członek

Izabela Kłosińska - członek

Krystyna Mazurówna - członek

Andrzej Pągowski - członek

Danuta Renz - członek

Adam Sztaba - członek

Janusz Józefowicz - ekspert

wyłoniła w poszczególnych kategoriach następujących nominowanych:

NAJLEPSZY SPEKTAKL

1. "Crazy for You" - Opera na Zamku w Szczecinie

2. "Falstaff" - Opera Nova w Bydgoszczy

3. "Legenda Bałtyku" - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

NAJLEPSZA ŚPIEWACZKA OPEROWA

1. Ewa Majcherczyk - Opera Śląska w Bytomiu

2. Krystyna Nowak - Opera Nova w Bydgoszczy

3. Aleksandra Olczyk - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

NAJLEPSZY ŚPIEWAK OPEROWY

1. Łukasz Goliński - Opera Nova w Bydgoszczy

2. Stanislav Kuflyuk - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

3. Arnold Rutkowski - Opera Krakowska

NAJLEPSZA WOKALISTKA MUSICALOWA

1. Natalia Piotrowska - Teatr RAMPA na Targówku

2. Agnieszka Przekupień - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

3. Dagmara Rybak - Teatr Muzyczny w Poznaniu

NAJLEPSZY WOKALISTA MUSICALOWY

1. Tomasz Bacajewski - Opera na Zamku w Szczecinie

2. Robert Kośnicki - Teatr Muzyczny w Poznaniu

3. Jakub Wocial - Teatr RAMPA na Targówku

NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWACZKI)

1. Joanna Lalek - Teatr Collegium Nobilium przy Akademii Teatralnej w Warszawie

2. Aleksandra Orłowska-Jabłońska - Opera Śląska w Bytomiu

3. Aleksandra Żakiewicz - Warszawska Opera Kameralna

NAJLEPSZY DEBIUT (ŚPIEWAKA)

1. Sławomir Naborczyk - Opera Śląska w Bytomiu

2. Aleksander Rewiński - Warszawska Opera Kameralna

3. Jan Żądło - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

NAJLEPSZY REŻYSER

1. Robert Bondara - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

2. Jerzy Jan Połoński - Opera na Zamku w Szczecinie

3. Maciej Wojtyszko - Warszawska Opera Kameralna

NAJLEPSZY DYRYGENT

1. Bassem Akiki - Opera Śląska w Bytomiu

2. Katarzyna Tomala - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

3. Jerzy Wołosiuk - Opera na Zamku w Szczecinie

NAJLEPSZA TANCERKA (KLASYKA)

1. Chinara Alizade - Teatr Wielki Opera Narodowa

2. Chisato Ishikawa - Teatr Muzyczny w Lublinie

3. Daria Sukhorukova - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

NAJLEPSZY TANCERZ (KLASYKA)

1. Konstiantyn Maiorov - Teatr Muzyczny w Lublinie

2. Adrian Navarro - Warszawska Opera Kameralna

3. Dawid Trzensimiech - Teatr Wielki Opera Narodowa

NAJLEPSZA TANCERKA (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

1. Yurika Kitano - Teatr Wielki Opera Narodowa

2. Julia Korbańska - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

3. Ewelina Kruk - Teatr RAMPA na Targówku

NAJLEPSZY TANCERZ (POZOSTAŁE FORMY TANECZNE)

1. Santiago Bello - Teatr RAMPA na Targówku

2. Jakub Starzycki - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

3. Maciej Glaza - Opera na Zamku w Szczecinie

NAJLEPSZA CHOREOGRAFIA

1. Paulina Andrzejewska - Teatr Muzyczny w Poznaniu

2. Robert Bondara - Teatr Wielki Opera Narodowa

3. Tomasz Kajdański - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

NAJEPSZA SCENOGRAFIA

1. Barbara Kędzierska - Opera Krakowska

2. Mariusz Napierała - Opera na Zamku w Szczecinie

3. Małgorzata Zwolińska - Teatr Groteska w Krakowie

NAJLEPSZY PLAKAT

1. Krzysztof Bieliński - Opera Śląska w Bytomiu

2. Tomasz Bogusławski - Opera Nova w Bydgoszczy

3. Jerzy Skakun - Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie

NAJLEPSZE KOSTIUMY

1. Anna Chadaj - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Kultury w Białymstoku

2. Agata Uchman - Opera na Zamku w Szczecinie

3. Michał Znaniecki - Opera Śląska w Bytomiu

XVIII NAGRODA SPECJALNA ZA CAŁOKSZTAŁT PRACY ARTYSTYCZNEJ

Andrzej Straszyński - Warszawska Opera Kameralna

Laureatów XII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury poznamy 17 września 2018 roku na Gali rozdania nagród, która odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.