Zachodniopomorskie. Letni Festiwal Operowy 2018

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na pierwszą edycję Letniego Festiwalu Operowego, który zagości w Kołobrzegu, Świnoujściu i Siemczynie. dzięki przychylności i wsparciu tamtejszych gmin i powiatów.

«W ramach festiwalu zostaną pokazane specjalnie przygotowane dwa wydarzenia. To propozycje zawierające znane szlagiery operowe i operetkowe realizowane w niebanalny sposób - lekkie, odprężające, znakomicie wpisujące się w wakacyjny nastrój i urlopową scenerię. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Podczas gali "Opera na plaży" zabrzmią najbardziej znane utwory operowe, operetkowe, musicalowe i lekkie włoskie canzonetty - najlepsze z najlepszych z repertuaru Opery na Zamku. I te spokojne - najbardziej przez melomanów cenione, i te, które swoją energią muzyczną, ekspresją oraz dynamicznym rytmem podrywają z miejsca. Zabrzmią między innymi melodyjne, porywające dźwięki z gatunku zarzueli rodem z ognistej Hiszpanii. Usłyszymy ośmiu solistów, w tym zwycięzcę jubileuszowego, 20. Wielkiego Turnieju Tenorów i dwóch zwycięzców poprzednich edycji tego konkursu. To będzie wybuchowa, fascynująca mieszanka najcudowniejszych melodii na świecie - idealne zakończenie wakacyjnego wieczoru.

Drugie wydarzenie - "Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego" to dowcipny spektakl przyprawiony smakiem znanych arii operowych, w dressingu operetkowych szlagierów. Lekka, czarująca wakacyjna restauracja, w której można do syta najeść się pięknych dźwięków.

Mistrz Rossini już zrezygnował z operowej kariery i zaszył się w swojej kuchni. Wciąż jednak jest sławny, dlatego ciągle pukają do niego różni goście, którzy chcą zwierzyć się ze swoich problemów. W swoim piecu wyczarowuje cudowny napój. Eliksir ten czyni cuda -przywraca śpiewaczce głos, leczy rany nieszczęśliwie zakochanego mężczyzny.

Reżyseria tego spektaklu Natalia Babińska.

Opera na plaży:

6 lipca - Amfiteatr w Świnoujściu

7 lipca - Pałac w Siemczynie

8 lipca - plaża przy Kamiennym Szańcu w Kołobrzegu

Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego:

14 lipca - Amfiteatr w Świnoujściu

16 lipca- plaża przy Kamiennym Szańcu w Kołobrzegu.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego