powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Brave Kids przed wielkim finałem

Młodzi artyści z całego świata przenieśli się do Obornik Śląskich i wspólnie z innymi odważnymi dziećmi zaczęli przygotowania do Wielkiego Finałowego Spektaklu Brave Kids 2018. Premiera już w najbliższą niedzielę, 8 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Przez ponad dwa tygodnie odważne, utalentowane dzieci z 20 krajów świata, m.in. Indii, Gruzji czy Nepalu, wspólnie z rówieśnikami z Polski dzieliły się umiejętnościami pod okiem doświadczonych instruktorów w kilku miastach w całym kraju. Kolejny etap projektu odbywa się w podwrocławskich Obornikach Śląskich, gdzie niemal 200 artystów, wykorzystując nowe umiejętności, przygotowuje wyjątkowe przedstawienie finałowe, podczas którego widzowie zobaczą popisy taneczne, cyrkowe, muzyczne czy akrobatyczne. Liderką instruktorów artystycznych będzie Mary Sadowska.

- Cieszę się, że mogę być częścią tego wyjątkowego projektu. Przez ponad dwa tygodnie miałam okazję obserwować, jak poprzez sztukę dzieci przełamują swoje bariery, otwierają się na innych ludzi i nawiązują przyjaźnie, nie zważając na różnice kulturowe - komentuje Mary Sadowska.

Finałowy spektakl dla wielu młodych wykonawców to pierwsza okazja do występu na profesjonalnej scenie przed tak dużą publicznością. Dzięki temu, że grupy artystyczne pochodzą z wielu, często bardzo odległych, zakątków świata, wydarzenie będzie prawdziwą mieszanką kultur i talentów. Na scenie dzieci wystąpią w swoich wielobarwnych, tradycyjnych kostiumach.

- Dziękuję, że mogłam przyjechać do Polski i poznać wiele innych dzieci. Dużo się od nich nauczyłam, mam nadzieję, że one ode mnie też. Nie mogę się doczekać finałowego występu, chociaż trochę się też stresuję - mówi Karishma, uczestniczka Brave Kids Wrocław z Indii.

Projekt Brave Kids łączy dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Przyjazd do Polski to dla wielu z nich jedyna okazja, żeby wyjechać za granicę i poznać inną kulturę, a pretekstem do podjęcia działań jest sztuka.

Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids 2018 odbędzie się 8 lipca br. o godz. 17:00 w Hali Stulecia we Wrocławiu. Bilety do kupienia na eventim.pl. Ceny zaczynają się od 25 złotych, a cały dochód zostanie przeznaczony na rozwijanie umiejętności uczestników projektu i spełnianie ich marzeń.