powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Pokaz warsztatów "Lata w teatrze" w Teatrze Lalek

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza 7 lipca na pokaz finałowy warsztatów w ramach projektu "Lato w teatrze" organizowanego wspólnie z Instytutem Teatralny. Akcja zatytułowana "Ja w ogrodzie, ogród we mnie" odbędzie się w Ogrodzie Staromiejskim przy teatrze.

Mamy od 9 do 12 lat. Między 25.06 a 7.07 braliśmy udział w zajęciach ruchowo-pantomimicznych, teatralnych plastyczno-scenograficznych i ogrodniczych, których tematem był OGRÓD. Razem tańczyliśmy, bawiliśmy się w plenerze i zwiedzaliśmy miejsce ogrody. Robiliśmy własne doniczki, grządki i ogrody na wodzie. Szukaliśmy także ogrodów w nas samych i zastanawialiśmy się, jak możemy je pielęgnować, żeby zaowocowały.

MY:

Aleksandra Brycka, Konstanty Brzeski, Maksymilian Cieśla, Ambra Della Rosa, Patrycja Drozda, Paweł Hochór, Mikołaj Huculak, Alicja Kociołek, Maja Kołkowska, Oliwia Komadowska, Jagoda Kowal, Kalina Kowal, Miłosz Krukowski, Sylwia Kurylak, Kornelia Lejk, Natalia Lisicka, Sebastian Minartowicz, Wiktoria Nowak, Urszula Oleksy, Mateusz Porębski, Zuzanna Sajenko, Wiktor Stachowiak, Kacper Stachowiak, Zofia Urbaniak, Oliwia Werbicka

POMAGALI NAM:

Agnieszka Charkot, Sylwia Gorzak, Elżbieta Huculak, Kamila Kamińska, Katarzyna Krajewska, Piotr Soroka

JA W OGRODZIE, OGRÓD WE MNIE

7.07.2018 | 12:00 i 14:00

Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek

pl. Teatralny 4

WSTĘP WOLNY

Partnerem tegorocznego Lata w Teatrze w WTL jest Wrocławski Teatr Pantomimy oraz WCOW.

**

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski - 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany "Lato w teatrze +", a dofinansowanie przyznano 5 ośrodkom.

W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.