powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Laureaci "The Best OFF"

Werdykt I Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego "The Best OFF". Nagrodę główną uhonorowano monodram Magdaleny Drab "Curko moja ogłoś to".

Na posiedzeniu w dniu 22 czerwca 2018 roku Jury konkursu "The Best Off" w składzie: Piotr Cieplak, Marcin Kęszycki, Dariusz Kosiński, Katarzyna Knychalska, Piotr Olkusz omówiło dwadzieścia jeden obejrzanych na żywo przedstawień finałowych i jednogłośnie zdecydowało, że laureatami pierwszej edycji konkursu zostają następujące zespoły i przedstawienia (kolejność alfabetyczna według tytułów):

"Baby", Fundacja Szafa Gra

"Ghost dance", Teatr Brama

"Gwoli jakiejś tajemnicy", Teatr Tetraedr

"Matryca [Prześwit 1/8]", Paweł Grala

"MY/WY", Krakowski Teatr Tańca

Za najlepsze przedstawienie offowe i tym samym zdobywcę nagrody głównej w pierwszej edycji Konkursu uznany został monodram Magdaleny Drab "Curko moja ogłoś to - rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk" (na zdjęciu) Teatru Zamiast.

Zgodnie z regulaminem zwycięskie przedstawienie zostanie zaprezentowane na scenach partnerskich instytucji Konkursu. Twórcy przedstawień-laureatów otrzymają rekomendację do prezentacji na tych i innych scenach. Nagrody i wyróżnienia dla twórców zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia pierwszej edycji Konkursu, które odbędzie się 22 września 2018 roku we Wrocławiu.

Jury gratuluje zwyciężczyni, laureatom i finalistom. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom, dzięki którym polski teatr niezależny jest tak różnorodny i bogaty, o czym - raz jeszcze - mogliśmy przekonać się w trakcie Konkursu. Wyrażamy ogromny podziw i szacunek dla Waszej pracy, prowadzonej często w trudnych warunkach i mimo wielu przeszkód. Życzymy Wam, by przynosiła jak najwięcej, jak najlepszych owoców, była źródłem radości, satysfakcji i poczucia sensu dla Was i Waszych widzów.