powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Węgajty. Wolontariat i praktyki studenckie Wioska Teatralna 2018

Organizatorzy zapraszają do udziału w wolontariacie podczas festiwalu Wioska Teatralna w Teatrze Wegajty.

Podczas festiwalu istnieje możliwość realizacji praktyk studenckich. Jeżeli cieszy Was wspólna praca, gotowanie i czuwanie nad kształtem i komfortem festiwalowej przestrzeni, jeżeli interesuje Was teatr, kultura ludowa, sztuka partycypacyjna, muzyka, rozmowa i poznawanie ciekawych ludzi - dobrze trafiliście!

Prześlijcie nam swoje zgłoszenia na: wioska.recepcja@gmail.com .

Zatytułujcie mail: Wolontariat lub Praktyki.

***

TREŚĆ MAILA

imię i nazwisko ................, telefon kontaktowy ..............

wiek ............, , ewentualne zainteresowania czy doświadczenia ważne z punktu widzenia zadań wolontariatu (znajomość języków, doświadczenie pracy w kuchni, prac technicznych, z dziećmi, prawo jazdy, ewentualny przyjazd samochodem itp.) ...................

Przesyłając powyższy formularz na adres mailowy Stowarzyszenia Węgajty wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Węgajty (KRS 0000020919) w celu i zakresie niezbędnym w procesie rekrutacyjnym do udziału w warsztatach Stowarzyszenia Węgajty. Równocześnie oświadczam, że zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

***

Uwaga, ilość miejsc na wolontariacie ograniczona! Liczy się pierwszeństwo w zgłoszeniach.

PRACE WOLONTARIUSZY I PRAKTYKANTÓW:

- kontakt z artystami i obsługa gości festiwalu

- prace organizacyjne i techniczne

- transport (Bardzo potrzebujemy także osób z prawem jazdy i ewentualnie samochodem, które zajęłyby się wsparciem logistycznym - przewożeniem artystów i gości w trakcie festiwalu -

koszty przejazdów oczywiście zwrócimy)

- pomoc w organizowaniu przestrzeni

- pomoc w bieżących zadaniach zleconych przez organizatorów festiwalu w kontakcie

z mieszkańcami okolicznych miejscowości, z dziećmi oraz w miarę możliwości:

- redagowanie gazetki festiwalowej, w tym m.in.: pisanie recenzji wydarzeń artystycznych i warsztatów festiwalu

- bieżąca pomoc osobie odpowiedzialnej za PR i promocję festiwalu

- pomoc w pracach tłumaczeniowych

- pomoc przy przygotowaniu i opracowaniu dokumentacji fotograficznej/ filmowej

Co oferujemy:

- możliwość bezpośredniego kontaktu z artystami i działaczami na polu kultury

- poznanie kuluarów organizacji nietypowego festiwalu

- pracę w międzynarodowym, kreatywnym zespole

- zaświadczenia o odbyciu praktyk i referencje

- wstęp wolny na wszystkie wydarzenia festiwalu

- zniżka opłat za niektóre warsztaty

- dofinansowanie kosztów noclegowych 50% od ceny pola namiotowego

- oraz ciepłe kolacje.

SPRAWY TECHNICZNE:

- Wolontariusze pracują ok. 3 godz. dziennie (praktykanci ok 5 godz.).

- Organizatorzy nie pokrywają kosztów śniadań, obiadów

- Noclegi są organizowane na polu namiotowym z dostępnością kuchenki gazowej (koszt 12 zł/doba) lub w gospodarstwach agroturystycznych.

- Z powodów organizacyjnych wolontariusze i stażyści zobowiązani są przybyć do Węgajt 19 lipca 2016 do godz. 14:00 i pozostać do 27 lipca do godz. 15:00 - warunek konieczny!

- Osoby, które decydują się pozostać dłużej po festiwalu, żeby pomóc nam w uporządkowaniu przestrzeni mogą liczyć na dalsze ulgi finansowe - w zależności od zakresu współpracy

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

W tym roku postanowiliśmy nieco zmodyfikować kształt wolontariatu, i żeby nie obciążać Was nadmiernie pracą w każdej z możliwych dziedzin, chcieliśmy Was zaprosić do aktywności w wymyślonych przez nas grupach roboczych, oto one:

- grupa kierowców: jeżeli planujesz przyjechać na Wioskę autem, jeżeli masz prawo jazdy i dobrze czujesz za kierownicą, jeżeli potencjalnie byłbyś/byłabyś w stanie poświęcić godzinę w trakcie nocnych zabaw na odwiezienie kogoś do gospodarstwa oddalonego od teatru - to grupa dla Ciebie! Zadaniem członków i członkiń tej grupy roboczej byłoby (w razie potrzeby) odwożenie ludzi do ich tymczasowych miejsc zamieszkania, wycieczki na zakupy, odwożenie na dworzec w Olsztynie lub Godkach;

- grupa dekoracyjna: co roku festiwalowa przestrzeń wymaga odświeżenia i nowych pomysłów na jej organizacje. Jeżeli dobrze czujesz się w pracach manualnych, artystycznych, cieszy Cie tworzenie tymczasowych kawiarenek, barów, miejsc odpoczynku, kącików recyklingowych - zapraszamy Cie do tego typu działań właśnie w tej grupie!

- grupa techniczna: jeżeli znasz się na technice, światłach albo chciałbyś/chciałabyś się czegoś nauczy i pomagać np. w montowaniu scenografii/świateł do przedstawień - to najlepszy sposób!

- grupa porządkowo-techniczna - jeżeli lubisz dbać o porządek, lubisz majsterkować i np. naprawiać dziurawy dach, kreci Cie amatorskie rzemieślnictwo, zależy Ci na segregacji - dołącz do tej grupy! Twoimi zadaniami będą miedzy innymi: dbanie o porządek na polu namiotowym, dbanie o porządek w przestrzeni festiwalowej, rozkładanie teatralnych namiotów, organizacja przestrzeni do rozmów, spektakli, koncertów;

- grupa kuchenna: najlepsza integracja zawsze wydarza się w kuchni! Jeżeli lubisz gotować, chcesz poznać tajniki wegańskiej i wegetariańskiej kuchni lub nauczyć kuchennych sztuczek - zapraszamy! Twoim zadaniem będzie pomoc w kuchni pod okiem naszych festiwalowych kucharek.