Słupsk-Ustka. Premiery w Rondzie i "Teatr przy kawie"

Przed nami bogaty teatralny weekend. Teatr Władca Lalek zaprasza na "Pana Brzuchatka", Teatr Rondo na premiery "Kariery złoczyńcy" i "Repulsję", Tęcza na "Daszeńkę", a Dom Kultury w Ustce na spotkanie ze słupską aktorką Moniką Janik.

«Kłopoty Brzuchatka

W niedzielę teatr Władca Lalek dwukrotnie wystawi najnowszą premierę, spektakl "Pan Brzuchatek". To przedstawienie dla najmłodszych widzów, od drugiego roku życia. Dzieci doświadczą wielu barw, dźwięków, emocji, a także zaskakujących zwrotów akcji. Dowiedzą się też, gdzie należy szukać apetytu, o co warto zapytać Pająka i jak reagować na nagłą awarię prądu. Początek spektaklu w niedzielę o godz. 12 i 16 w siedzibie teatru w DS 3 Akademii Pomorskiej przy ul. Arciszewskiego 22. Bilety: 15, 10 zł.

Wieczór premier

W sobotę w teatrze Rondo zobaczymy dwie premiery. Spektakl "Kariera złoczyńcy" w reż. Aleksandry Karnickiej zaprezentuje Grupa Teatralna Mokociaki. Zobaczymy również "Repulsję" w reż. Małgorzaty Burjan i w wykonaniu Grupy Teatralnej Projekt Mokotów. Oba zespoły nad spektaklami pracowały przez kilka miesięcy. Początek o godz. 18, bilety kosztują 15 i 10 zł.

Przygody Daszeńki

Spektakl "Daszeńka, czyli żywot szczeniaka" [na zdjęciu] zobaczą dzieci w sobotę w teatrze Tęcza. Tytułowy bohater to szczeniak, który poznaje świat i przyjaciół. Dzieci dowiedzą się, czym jest instynkt, co potrzebne szczeniakowi, aby zdrowo rósł oraz przekonają się, jak odpowiedzialnym zajęciem jest opieka nad pieskiem. Początek o godz. 11, bilety: 18 i 15 zł.

Teatr przy kawie

W sobotę o godz. 11 w Domu Kultury w Ustce odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Teatr przy kawie". Z mieszkańcami spotka się Monika Janik, aktorka słupskiego Nowego Teatru. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w próbie czytanej i wcielić się w jedną z postaci. Wstęp wolny.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego