powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białystok. "Śmierć w Wenecji..." przedpremierowo u Węgierki

15 czerwca na deskach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki można będzie obejrzeć spektakl "Śmierć w Wenecji, czyli czego najbardziej żałują umierający?".

"Jestem w ciągłej defensywie. Ranię się życiem i innymi ludźmi. Nie mogę stanąć z rzeczywistością twarzą w twarz. Już samo słońce zniechęca mnie i przygnębia. Jedynie w nocy - i tylko gdy jestem sam ze sobą, obcy, zapomniany, zagubiony - odnajduję siebie i swoje ukojenie. Życie przejmuje mnie chłodem. W moim istnieniu są tylko wilgotne jaskinie i ciemne katakumby" - czy to jest uczucie, które doznają umierający w Wenecji? Jeśli nie takie - to jakie?

Można się przekonać już w piątek podczas przedpremierowego spektaklu "Śmierć w Wenecji, czyli czego najbardziej żałują umierający?". Ta tragedia z pewnością zaintryguje, wzruszy i poruszy wszystkich widzów.

Warto wiedzieć, że spektakl typowym nie będzie. Wyróżni go nie tylko ciekawa tematyka i dobra gra aktorska, ale też interaktywny charakter. Główni bohaterowie przedstawienia będą pośród widzów - na scenie foyer nie będzie bowiem tradycyjnej przestrzeni przeznaczonej na widownię.

Spektakl wyreżyserował Mikołaj Mikołajczyk. Na scenie zagoszczą zaś: Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Monika Zaborska, Krzysztof Ławniczak, Patryk Ołdziejewski oraz Piotr Szekowski.

Spektakl przedpremierowo można obejrzeć: 15 czerwca (godz. 18.00), 16 czerwca (godz. 20.00) i 17 czerwca (godz. 20.00). Z kolei premierę zaplanowano na 14 września.