powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Gala wręczenia Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

15 czerwca o godz. 17, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się Gala wręczenia Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagrody zostaną wręczone twórcom, animatorom i mecenasom, których działalność w sposób szczególny przyczyniła się do rozwoju, upowszechniania i ochrony kultury.

Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostaną przyznane w kategoriach: teatr, film, muzyka, literatura, sztuki wizualne, taniec, twórczość ludowa, ochrona dziedzictwa kulturowego, ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą, upowszechnianie kultury, edukacja artystyczna, kultura cyfrowa, całokształt twórczości, architektura, mecenas kultury. Podczas gali zostanie wręczona także nagroda im. Tomasza Merty "Między literaturą a historią" za książkę historyczną.

Tegoroczna gala będzie miała wyjątkowy charakter ze względu na przypadającą 100. rocznicę powstania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galę uświetni Polska Orkiestra Radiowa, która wykona utwory muzyki filmowej.

Uroczystość poprowadzi wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński wraz z Małgorzatą Kożuchowską.

O nagrodzie

Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest przyznawana od 1997 roku artystom, twórcom i animatorom kultury za całokształt ich działalności lub

za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich kategorii.

To prestiżowe odznaczenie pozwala ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego wyróżnić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w polskiej kulturze.

Data i godzina rozpoczęcia: 15.06.2018, godz. 17:00

Miejsce: Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego,

ul. Jacka Kaczmarskiego 59, Warszawa