powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Casting do interdyscyplinarnego performansu "Insta Show"

Centrum Sztuki Tańca zaprasza na casting do interdyscyplinarnego performansu pt. "Insta Show".

Casting odbędzie się w formie dwudniowego warsztatu w dniach 16-17 czerwca w Warszawie w godz. 10.00-17.00. Poszukujemy młodych performerów i performerek w wieku 13-16 lat, którzy przez dwa tygodnie pracować będą nad performansem.

***

Hej dziewczyno, hej chłopaku!

Tańczysz? Grasz? Śpiewasz? Komponujesz? Piszesz teksty? Tworzysz grafikę? Piszesz wiersze? Robisz zdjęcia? Lub może praktykujesz sztukę w jakiejkolwiek innej formie?

Orientujesz się lub ciekawi Cię temat mediów społecznościowych? Prowadzisz (lub chcesz zacząć) swój profil na Instagramie?

Chcesz coś powiedzieć, przemilczeć, wyszeptać, a może wykrzyczeć światu?

Lubisz ruch i taniec?

To zgłoś się do nas na casting do interdyscyplinarnego performansu pt. "Insta Show". Casting odbędzie się w formie dwudniowego warsztatu w dniach 16-17.06 w Warszawie w godz. 10.00-17.00.

Szukamy młodych performerów i performerek w wieku 13-16 lat, którzy przez dwa tygodnie podczas warsztatów taneczno-teatralnych chcą się wyrazić i wypowiedzieć na temat tego, jak postrzegają współczesny świat: siebie, swoich rówieśników, dorosłych, miasto i kraj, w którym żyją.

Interesują nas pytania:

W jaki sposób patrzysz na swoją przyszłość? Co Ci się podoba, a co nie? Na co nie masz wpływu, a na co chciałbyś/chciałabyś mieć?

W jaki sposób wizerunek budowany w mediach społecznościowych wpływa na Twoje codzienne życie? Czy "twoja relacja tygodnia" i "posty" faktycznie odzwierciedlają to co myślisz i czujesz czy też są misternie budowaną kreacją? Czy jesteś "followersem" czy to raczej za Tobą podążają?

Wspólnie z autorką koncepcji performansu choreografką Magdaleną Przybysz oraz reżyserką i dramaturżką Agatą Życzkowską będziecie mieli możliwość poznania narzędzi tanecznych i teatralnych oraz krytycznego myślenia, które dodane do Waszych już posiadanych umiejętności i talentów, pozwolą przygotować Wam finałowy pokaz. Jesteśmy ciekawe Waszej perspektywy.

Casting w formie dwudniowych warsztatów:

16.06. - 10.00-17.00 PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

17.06. - 10.00-17.00 Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Dom Kultury Kadr, ul. Przemysława Gintrowskiego 32

Daty pracy warsztatowej: 23.06- 08.07.

Miejsca pracy: PROM Kultury Saska Kępa (ul Brukselska 23), Centrum Sztuki Tańca (Dom Kultury Kadr, ul. Przemysława Gintrowskiego 32, Teatr Baza (ul. Podchorążych 39)

Pokaz finałowy: 08.07. - PROM Kultury Saska Kępa, Warszawa

Praca wznowieniowa performansu: 7-9.09.2018

Drugi pokaz: 10.09.: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Dom Kultury Kadr

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które deklarują dostępność we wszystkich terminach.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zapisy na casting: biuro@centrumsztukitanca.eu

W zgłoszeniu prosimy o podanie telefonu do opiekuna, maila kontaktowego, na którego prześlemy szczegóły odnośnie castingu oraz o napisanie paru zdań o sobie. Fragmenty twórczości w formie grafiki, tekstów, nagrań, zdjęć, filmików, filmów mile widziane, ale nie obowiązkowe.

***

Organizatorzy: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie:

Fundacja Artystyczna PERFORM

Fundacja Rozwoju Teatru 'NOWA FALA' / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B'cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja "Myśl w Ciele" / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca "Eferte" / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie "Akademia Umiejętności Społecznych"/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Partnerzy projektu Insta Show: Prom Kultury Saska Kępa / Teatr Baza

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.