powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Szczecin. "Słowo na G" na koniec miesiąca

Teatr Kana zaprasza nauczycieli oraz uczniów do wzięcia udziału w spektaklu "Słowo na G" Teatru Układ Formalny, który odbędzie się 30 czerwca o godzinie 16 w Akademii Sztuki w Szczecinie (Pałac pod Globusem) w ramach OFF KONTRAPUNKTU, realizowanego podczas tegorocznej edycji Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2018.

Spektakl kierowany jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej (druga, trzecia klasa gimnazjum oraz szkoły średnie; od 13 lat). Jako Organizatorom, zależy nam bardzo, żeby - poza publicznością festiwalową - spektakl miały szansę obejrzeć także społeczności szkolne.

"Słowo na G." nawiązuje do nurtu nazywanego teatrem w klasie i w semestrze zimowym 2017/2018 był prezentowany trzydziestokrotnie w gimnazjach na terenie województwa dolnośląskiego i opolskiego. Każdej prezentacji towarzyszy warsztat dotyczący przemocy seksualnej prowadzony przez psychologa i edukatorkę seksualną. Powstał przy współpracy z Akademią Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filią we Wrocławiu (dawną Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filią we Wrocławiu).

Zapraszamy do zapoznania się z opisem spektaklu:

" () Za 45 minut, na ostatniej godzinie lekcyjnej odbędzie się konfrontacja dyrekcji, wychowawczyni i trójki uczniów oskarżonych o g Choć właściwie to nikt do końca nie potrafi opowiedzieć o tym, co się wydarzyło. W spektaklu rozgrywającym się symultanicznie w pustej klasie i pokoju nauczycielskim zegary nieubłaganie tykają. Wśród prawdopodobnych wersji wydarzeń i możliwych algorytmów postępowania wszystkim powoli wymyka się ktoś. Nieobecna bohaterka, która od dnia incydentu nie wróciła do domu".

Spektakl jest nie tylko polem do dyskusji odnośnie granic i intymności oraz sytuacji ich pogwałcenia, ale też okazją do rozmowy na temat seksualności w ogóle. Co istotne dla projektu, który pozwala podglądać zarówno świat młodych ludzi, jak i pokoju nauczycielskiego, w spektaklu i warsztatach biorą udział przedstawiciele obu "stron konfliktu". Sytuacja opowiedziana przez aktorów stanie się pretekstem do rozmowy, która bardzo rzadko ma szansę się odbyć w polskich szkołach. Obecność edukatora seksualnego w trakcie warsztatów umożliwi również obalenie wielu nadal obowiązujących mitów dotyczących seksualności.

**

Co?

"Słowo na G" Teatru Układ Formalny - spektakl dla szkół

prezentacja w ramach nurtu OFF Kontrapunkt podczas Przeglądu Teatrów Małych Form

KONTRAPUNKT 2018.

Kiedy?

30 czerwca, godzina 16

**

Gdzie?

Akademia Sztuki w Szczecinie - Pałac pod Globusem

DRAMATURGIA: Magdalena Drab

REŻYSERIA: Grzegorz Grecas

ARANŻACJA PRZESTRZENI I KOSTIUMY: Agnieszka "Alex" Aleksiejczuk

II SCENOGRAF: Jan Głąb

MUZYKA: Tymoteusz Witczak

REALIZACJA NAGRAŃ AUDIO: Krzysztof Grębski

OBSADA: Jerzy Górski, Paulina Mikuśkiewicz, Adam Michał Pietrzak, Malwina Rusów, Maciej Rabski

WARSZTATY: Żenia Aleksandrowa, Monika Wolińska

KIEROWNIK PRODUKCJI: Piotr "Melchior" Torchała

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 90 minut (dwie części po 45 minut)

CZAS TRWANIA WARSZTATU: 90 minut

.

Rezerwacje oraz informacje: paula@kana.art.pl oraz: 91 4330388.