powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gliwice. Letnia szkoła szermierki scenicznej

Postaramy się aby lato 2018 było dla gliwickich dzieci niezapomnianym przeżyciem. W wakacje zapraszamy do Ruin Teatru Victoria, na dwa cykle zajęć warsztatowych prowadzone przez aktorów i edukatorów teatru. Mamy dwie propozycje - informuje Teatr Miejski.

TEATRALNE WAKACJE W RUINACH - warsztaty w czasie od 27 czerwca do 8 sierpnia, w godz. 10.00 - 14.00, w środy. Dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Spotkania przedstawiające różne elementy, z których zbudowany jest spektakl teatralny. Każde ze spotkań to odrębny temat, np. ruch sceniczny, praca z głosem, tworzenie lalki, scenografii.

LETNIA SZKOŁA SZERMIERKI SECNICZNEJ - pomysł na te warsztaty zrodził się podczas pracy nas spektaklem "Romeo i Julia" w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego. Klany Capulettich i Montecchich walczą ze sobą, na prawdziwe - teatralne szable.

Zajęcia zaprojektowane są z myślą o młodszych i starszych uczestnikach - dwie grupy 10 - 13 lat i 14 - 16 lat. Odbędą się od 2 do 8 lipca.

Prowadzącym będzie Rafał Domagała, absolwent i wykładowca Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Szermierką teatralną zajmuje się jako nauczyciel i choreograf ze stopniem instruktora.