powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Otwarty nabór na VI MONOfest

Ruszył otwarty nabór na VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest 2018, który odbędzie się w Teatrze Szwalnia w dniach 26-28 października. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 lipca.

VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MonoFest to posiadające markę i bogatą historię wydarzenie, prezentujące łódzkiej publiczności wartościowe artystycznie spektakle teatru jednego aktora. Do tej pory w ramach festiwalu zagrali m.in. Bronisław Wrocławski, Jan Peszek, Atsushi Takenouchi, Dobromir Dymecki, Janusz Stolarski, Justyna Wasilewska i Joanna Szczepkowska. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 26-28 października.

MonoFest posiada formę konkretnie sprofilowanego przeglądu, promującego i badającego w szerokim aspekcie zjawisko monodramu. Istotą zadania jest inicjowanie nowatorskich zdarzeń artystycznych i konfrontowanie ich z dorobkiem artystów utytułowanych. MonoFest jest przeglądem konkursowym. Spektakle promowane będą do udziału w konkursie przez radę programową, złożoną z ekspertów w dziedzinie monodramu w oparciu o regulamin konkursu. Prezentacje konkursowe oceniane i nagradzane będą przez jury składające się profesjonalnych twórców. Prezentacje konkursowe i wydarzenia towarzyszące poszerzone będą o warsztaty tematyczne, panele dyskusyjne z udziałem jury.

Wskazane wydarzenia uzupełniające podejmować będą zagadnienia teoretyczne i realizacyjne (aktorskie i reżyserskie) związane ze sztuką monodramu. Ich celem będzie stworzenie platformy wymiany doświadczeń twórców, w tym twórców amatorów oraz zbudowanie zaplecza teoretycznego dla krytycznego spojrzenia na współczesny monodram i szukania nowych kierunków rozwoju tej dziedziny teatru.

Zgłoszenia przyjmujemy do 2 lipca.

Zadanie dofinansowane ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Link do regulaminu i karty zgłoszeniowej poniżej.

***

Na zdjęciu: laureaci Festiwalu MONOfest 2017