Peter Brook w Polsce

09-03-2005
12-04-2005
Zgadzam się z Szekspirem
- Jeśli życie jest brutalne, dlaczego tego nie pokazać w teatrze? Jestem przeciwnikiem cenzury, uważam, że nie ma takiego tematu, aspektu działania człowieka, który powinien być zabroniony w teatrze - mówi reżyser Peter Brook w rozmowie z Ewą Likowską.
19-03-2005
Moje dotknięcia Brooka
Peter Brook w poniedziałek (21 marca) skończy 80 lat i chyba nie lubi, gdy mu się mówi o kalendarzu, a nie o sztuce. - Nie chciałbym, żeby mnie ktoś naśladował w tym, co robię. Mój teatr wyrósł z buntu przeciwko teatrowi XIX wieku - powiedział w tym roku na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu - pisze Krzysztof Kucharski.
15-03-2005
Poznań. Bagaż doktora Brooka
15-03-2005
Rekolekcje teatralne Petera Brooka
Kiedy rozglądałem się po Sali Lubrańskiego podczas wręczenia doktoratu honoris causa UAM Peterowi Brookowi, a potem w Teatrze Polskim podczas spotkania z tym wielkim człowiekiem teatru drugiej połowy XX wieku, zastanawiałem się, gdzie są aktorzy kilku przecież poznańskich teatrów zawodowych? Zastanawiałem się, gdzie są reżyserzy tu mieszkający, scenografowie, śpiewacy... - pisze Stefan Drajewski.
14-03-2005
Mędrzec Brook opowiada
Spektakle angielskiego reżysera odbieramy z szacunkiem i w zadumie - Krzysztof Kucharski o spektaklu "Tierno Bokar" Petera Brooka.
12-03-2005
Chcę dojść tam, gdzie nigdy nie byłem
- Teatr to nie antropologia. Teatr to łączenie tego, co bogate, z tym, co ubogie. To bardzo proste - mówi PETER BROOK, którego spektakl "Tierno Bokar" gości we wrocławskim Teatrze Polskim.
12-03-2005
Hagiografia Brookowi się udała
"Tierno Bokar" w reż. Petera Brook z Théâtre des Bouffes du Nord z Paryża w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Pisze Leszek Pułka w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
12-03-2005
Proste i uczciwe
"Tierno Bokar" w reż. Petera Brooka z Teatru Bouffes du Nord z Paryża w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej.
11-03-2005
Wyrafinowana prostota mistrza
Najnowszy spektakl Petera Brooka to dzieło paradoksalne. Uwodzi prostotą użytych środków teatralnych, które w rzeczywistości są wyrafinowane. Opowiada o sprawach pozornie prostych, które należą do najtrudniejszych na świecie - o spektaklu "Tierno Bokar" Petera Brooka prezentowanym we Wrocławiu pisze Rafał Bubnicki.
10-03-2005
Wrocław. Tłumy na spotkaniu z Brookiem
Nie uwierzy nikt, kto narzeka na młode pokolenie. Wczoraj [9 marca] wrocławski Teatr Polski pękał w szwach. Spotkanie z Peterem Brookiem [na zdjęciu] trwało tylko godzinę.
09-03-2005
Wrocław. Spotkanie z Peterem Brookiem
O podróżach i o szukaniu jakości we własnej twórczości opowiadał dziś (9 marca) jeden z najwybitniejszych reżyserów teatralnych, Peter Brook. W spotkaniu w Teatrze Polskim [na zdjęciu] wzięło udział kilkaset osób, głównie młodych ludzi.
08-03-2005
Poznań. Brook szczerze o teatrze
Podczas spotkania w Teatrze Polskim w Poznaniu Peter Brook [na zdjęciu] emanował niezwykłą energią. O życiu i o teatrze w niedzielny [13 marca] wieczór mówił w sposób wzruszająco szczery.
07-03-2005
Poznań. Brook zaczarował profesorów
Zaczarował i profesorów, i uniwersytecki chór na balkonie małej auli. Wszyscy słuchali go z uwagą, bo mówił prosto, mądrze i pięknie.
07-03-2005
Poznań. Doktor Peter Brook
Peter Brook, angielski dramaturg i reżyser odebrał w niedzielę 6 marca tytuł doktora honorowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu [na zdjęciu].
07-03-2005
Wrocław. "Tierno Bokar" Brooka w Polskim
W tym tygodniu [8-13 marca] na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu Peter Brook zaprezentuje swój najnowszy, a być może ostatni w swej długiej karierze, spektakl "Tierno Bokar".
05-03-2005
Doktor Peter Brook
- To twórca emblematyczny dla współczesnego teatru, reżyser najważniejszy na świecie - prof. Dobrochna Ratajczakowa o doktoracie honorowym dla Petera Brooka.
04-03-2005
Poznań. Doktorat honorowy UAM dla Petera Brooka
Peter Brook [na zdjęciu] dostanie w niedzielę [6 marca] doktorat honoris causa UAM. Jaki wykład wygłosi doktor honoris causa UAM Peter Brook? Nie wiadomo. - Jest mistrzem improwizacji, więc dostaniemy od niego niespodziankę - tłumaczy prof. Dobrochna Ratajczakowa.
04-03-2005
Wrocław. Przyjeżdża Peter Brook
- Jeden z najwybitniejszych reżyserów teatralnych Peter Brook 8 marca przyjeżdża do Wrocławia, gdzie na deskach Teatru Polskiego zaprezentuje swój najnowszy spektakl "Tierno Bokar" [na zdjęciu]. Sztuka zostanie wystawiona sześciokrotnie.
02-03-2005
Poznań. W niedzielę przyjeżdża Peter Brook
W niedzielę 6 marca o godz. 12 w Małej Auli UAM odbędzie się uroczystość wręczenia dyplomu Doktora Honoris Causa Peterowi Brookowi, wielkiemu artyście teatru, dyrektorowi Teatru Bouffes du Nord. Tego samego dnia o godzinie 19.30 w Teatrze Polskim odbędzie się spotkanie z Peterem Brookiem.
11-01-2005
Wrocław. Peter Brook w Ośrodku Grotowskiego
Peter Brook, Workcenter of Jerzy Grotowski oraz Międzynarodowa Szkoła Antropologii Teatru pokażą wkrótce we Wrocławiu trzy swoje spektakle.