powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gorzów Wlkp. Filharmonia przygotowuje kolejny musical z udziałem dzieci i młodzieży

"Dogonić Pipi" to tytuł kolejnej produkcji musicalowej, realizowanej przez Filharmonię Gorzowską. W połowie września odbędą się castingi, które pomogą wyłonić wykonawców - tancerzy i wokalistów.

To szansa dla zdolnej młodzieży, by wystąpić na scenie Filharmonii - poinformowała rzecznik Filharmonii Gorzowskiej Urszula Śliwińska.

Filharmonia Gorzowska po raz piąty przygotowuje się do premiery musicalu w tej formule. Po sukcesie czterech poprzednich musicali: "Alicji w Krainie Czarów", "Królewny Śnieżki", "Pinokia" oraz" Akademii Pana Kleksa", postanowiono wystawić muzyczną interpretację "Pipi Pończoszanki" Astrid Lindgren.

- Musicale realizowane przez Filharmonię Gorzowską to widowiska, w których zawsze udział bierze kilkudziesięciu młodych tancerzy, muzyków oraz dzieci i młodzież uzdolnione wokalnie. Są to osoby wyłaniane podczas castingów, uczniowie szkół z Gorzowa oraz okolic - powiedziała Śliwińska.

Dodała, że realizacja musicalu to także praca z zawodową orkiestrą, solistami - śpiewakami, dyrygentem i reżyserem. Specjalnie dla potrzeb realizacji musicalu powstają muzyka, libretto, scenografia i kostiumy.

- To wyjątkowe wydarzenie planowane z wielkim zaangażowaniem i rozmachem. Castingi rozpoczną się we wrześniu tego roku, natomiast premiera spektaklu zaplanowana jest na początek grudnia 2018 r. - przekazała rzecznik.

Do obsady nowego musicalu Filharmonia Gorzowska będzie poszukiwać młodych osób, najchętniej powyżej 10 roku życia.

Wyłoniona grupa młodych wykonawców rozpocznie następnie pracę nad przygotowaniem muzycznej wersji przygód Pipi; do scenicznego debiutu przygotują ich specjaliści w dziedzinie śpiewu, gry aktorskiej i tańca.

Regulamin projektu dostępny będzie od czerwca na stronie internetowej Filharmonii Gorzowskiej.