powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Maski Ludwika dla najlepszego aktora sezonu w Teatrze Małym

Dziewięć lat temu w pierwsze dni lata otworzyliśmy podwoje naszej niewielkiej sceny nazywając ją: TEATR MAŁY w MANUFAKTURZE - informują organizatorzy.

Oto kolejne urodziny przed nami: 9-te

W mijającym sezonie 2017/2018 daliśmy naszej publiczności dwie niezwykle udane premiery. Już w pierwszych dniach października wzbogaciliśmy repertuar o klasyczną pozycję , co się zowie. "PAN TADEUSZ" wg Adma Mickiewicza z największą, jak do tej pory w historii naszej sceny 11-osobową obsadą, skromną, acz znaczącą i funkcjonalną scenografią i naprawdę pięknymi kostiumami oraz dedykowaną do tej inscenizacji muzyką z uroczystym polonezem na czele.

Po tych artystycznych, wręcz ambitnych desusach w styczniu porwaliśmy się na pierwszą w dziejach TMwM farsę sensu stricte autorstwa Radosława Dobrowolskiego pt. "DOKTORZE , PAN TAK NIE MOŻE" - absurdalny dowcip w angielskim stylu, jasno-kolorowe tło scenografii i zaskakująca, brawurowa gra aktorów dały nam wiele radości i uśmiechu.

Tymczasem jeszcze jeden sezon i pierwszy poważny jubileusz za rok o tej samej porze przyjdzie nam świętować - 10-ty !

Uprzedzając ten fakt Stowarzyszenie Komedia Łódzka im. Ludwika Benoit, które powstało w 2007 roku zakładając dwa lata później Teatr Mały w Manufakturze i przyjmując w 2011 roku imię tego znakomitego łódzkiego aktora postanowiło w dniu 01 czerwca 2018 roku powołać KAPITUŁĘ, która weźmie na siebie poważne zadanie komitetu organizacyjnego czyniącego przygotowania do obchodów " Dziesięciolecia Teatru Małego w Łodzi".

Oto skład KAPITUŁY TEATRU MAŁEGO w ŁODZI:

Kazimierz Knol - przewodniczący

Marek Kołaczkowski

Mariusz Pilawski

Marek Lipski

Loretta Cichowicz

Małgorzata Flegel

Magdalena Drewnowska

Elżbieta Kubisiak

Marzena Pilawska - sekretarz Kapituły z prawem głosu

01 czerwca 2018 roku Kapituła TMwM podjęła pierwszą decyzję ustanawiając od tej chwili rokroczną " Nagrodę dla najlepszego aktora Teatru Małego w minionym sezonie" nadając jej nazwę : MASKI LUDWIKA.

Raz w roku w czerwcowy Dzień Urodzin Teatru Małego w Manufakturze Kapituła wybierze laureata , który otrzyma certyfikat i honorową statuetkę z brązu sprowadzoną z Grecji - kolebki sztuki światowego teatru.

Podwójna maska Komedii i Tragedii odzwierciedla w sposób właściwy talent naszego patrona - aktora Ludwika Benoit, który dał publiczności polskiej, a w szczególności łódzkiej w drugiej połowie XX wieku wiele znakomitych ról dramatycznych i komediowych.

Tymczasem uwzględniając rozpoczęcie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej zapraszamy na nieco wcześniejsze Dziewiąte Urodziny już 09 czerwca pod nazwą "Czerwcowa sobota z Teatrem Małym w Manufakturze".

W południe o godzinie 12:09 zaczniemy przedstawienie PANA TADEUSZA wg Adama Mickiewicza, a wieczorem farsę Radosława Dobrowolskiego DOKTORZE, PAN TAK NIE MOŻE o godzinie 19:19. Zapraszamy!