powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gliwice. Finisaż sezonu w Teatrze Miejskim

Ostatni miesiąc drugiego sezonu Teatru Miejskiego w Gliwicach rozpoczyna się Dniem Dziecka i prezentacją "Psiego serca" wg Bułhakowa, w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego - to już dziś.

W ramach finisażu sezonu, w ciągnu najbliższych dwóch tygodni zaprezentowane zostaną cieszące się ogromnym zainteresowaniem spektakle: "Tramwaj zwany pożądaniem" dramat Tennessee Williamsa, w reż. Jacka Jabrzyka oraz "Damy i Huzary" komedię Aleksandra Fredry, w reż. Gabriela Gietzky'ego.

Dla Młodszych widzów - "Mała Syrena" na podstawie baśni Andersena w reżyserii Martyny Majewskiej.

Ostatnie prezentacje na scenie nie oznaczją końca działań. Jeszcze w tym sezonie, w wakacje teatr zaprosi młodych gliwiczan na warsztaty teatralne, które będą odbywać się na Scenie przy Alei Przyjaźni w Ruinach Teatru Victoria.

Co środę od 27 czerwca do 8 sierpnia w godzinach 10.00 - 14.00 planujemy warsztaty artystyczne, prowadzone przez aktorów i edukatorów teatru. Dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Od 2 do 8 lipca, "Letnia Szkoła Szermierki Scenicznej". Podczas tygodniowe zajęcia dla dzieci i młodzieży (dwie grupy: 10 - 13 lat i 13 - 16 lat). Szczegóły już wkrótce.