powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. W wakacje druga edycja Teatralnego Pasażu Róży

Sześć spektakli w gwiazdorskiej obsadzie będzie można obejrzeć w ramach tegorocznego Teatralnego Pasażu Róży. Przedstawienia prezentowane będą w każdy piątek, począwszy od 6 lipca.

Pasaż Róży to unikatowa mozaika z tysięcy lustrzanych fragmentów stworzona na ścianach podwórka przy ul. Piotrkowskiej 3 przez artystkę Emilię Rajkowską. W ubiegłym roku po raz pierwszy przestrzeń pasażu została wykorzystana jako plenerowy teatr z ok. 300-osobową widownią.

Jak zapowiadają organizatorzy - Łódzkie Centrum Wydarzeń, Fundacja Kamila Maćkowiaka oraz Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych (AOIA) - podczas tegorocznej edycji teatralnych spotkań zaprezentowany zostanie repertuar będący mieszanką humoru, spraw trudnych i życiowych rozterek bohaterów.

Pierwsze z zaplanowanych przedstawień to "Supermenka" (na zdjęciu) Teatru Kamienica - historia, w której dramat miesza się z komedią, opowiedziana przez Jowitę Budnik. W kolejne lipcowe piątki widzowie będą mogli obejrzeć m.in. inscenizację felietonów Krystyny Jandy "Moja droga B." w wykonaniu Małgorzaty Bogdańskiej oraz "Dobry wieczór państwu" z udziałem Krzysztofa Materny i Olgi Bołądź - oba spektakle powstały w Teatrze Polonia.

Z kolei w sierpniu na plenerowej scenie wystąpi Przemysław Bluszcz, który za "Samospalenie" otrzymał w 2014 r. główną nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego. Po nim - Justyna Sieńczyłło z Teatru Kamienica w konwencji one woman show, bazującej na żywym kontakcie z publicznością, zaprezentuje monodram "Mój Dzikus", a następnie "Żona do adopcji" teatru Old Timers Garage z udziałem Olgi Borys, Marka Pitucha i Jakuba Wonsa.

Bilety na spektakle sprzedawane będą w dwóch transzach, ponieważ w razie niesprzyjającej pogody, wydarzenie przeniesione zostanie do sali teatralnej AOIA, w której mieści się jedynie 150 osób. Druga tura sprzedaży biletów będzie uruchamiana zawsze na dwa dni przed każdym z przedstawień.