powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Warsztaty dla dzieci i rodziców w TR Warszawa

W ramach organizowanego przez warszawskie instytucje kultury Tygodnia Dziecka, 1 czerwca 2018 roku TR Warszawa zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami do udziału w wyjątkowych warsztatach teatralnych "Wyobraź sobie teatr", organizowanych w przestrzeni teatru na Marszałkowskiej 8.

Podczas rodzinnych zajęć zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka uruchomimy teatralną wyobraźnię, rozbudzimy kreatywność i spróbujemy stworzyć własne spektakle ze scenografią, kostiumami i dźwiękiem. Inspiracją do działań będzie pełna tajemnic przestrzeń teatru. którą poznamy zaglądając za kulisy, do garderób i innych niezwykłych teatralnych zakątków. Zajęcia prowadzone są przez Annę Rochowską i Martę Bernatowicz z TR Warszawa metodami pedagogiki teatru, która opiera się na uwalnianiu kreatywności i twórczego działania w przestrzeni teatru.

Już po raz trzeci warszawskie instytucje kultury wspólnie promują wydarzenia kulturalne z okazji Dnia Dziecka pod hasłem "Tydzień Dziecka". W tegorocznej akcji udział biorą aż 34 instytucje kultury. Przygotowana wspólnie oferta daje gwarancję najwyższej jakości pod względem programu i wartości edukacyjnych. Wydarzenia "Tygodnia Dziecka" zostały przygotowane przez najlepszych artystów, pedagogów i animatorów. Dzięki wspólnej mapie wydarzeń mieszkańcy Warszawy oraz odwiedzający stolicę turyści mają łatwy dostęp do informacji, nie muszą się martwić o konieczność poszukiwania i wyboru odpowiedniej propozycji dopasowanej specjalnie do potrzeb dzieci, młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i opiekunów."Tydzień Dziecka" to inicjatywa instytucji kultury należących do sieci ADESTE. Nie byłaby możliwa bez wsparcia Biura Kultury m.st. Warszawy, dla którego rozwój publiczności (audience development) jest strategicznym priorytetem w ramach Programu Rozwoju Kultury w Warszawie do roku 2020.

"Tydzień Dziecka" jest przykładem kooperacji kulturalnej - sprzyja ułatwieniu dostępu do kultury i tworzeniu komplementarnej oferty kulturalnej, zarówno dla samych warszawiaków, jak i turystów odwiedzających stolicę.Zapraszamy warszawiaków i turystów odwiedzających nasze miasto do wzięcia udziału w tym wyjątkowym projekcie. Liczymy na to, że z "Tygodnia Dziecka" skorzystają również osoby, które na co dzień nie odwiedzają, a dzięki tej akcji staną się wiernymi i stałymi odbiorcami naszego programu.

Szczegółowy program Tygodnia Dziecka znajduje się na stronie www.kulturalna.warszawa.pl