powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gliwice. Teatralny Dzień Dziecka pod hasłem "Szpaki i inne zwierzaki"

Ważnym punktem tegorocznego pikniku z okazji Dnia Dziecka będzie wycieczka szlakiem ptasich mieszkańców teatralnego parku. Nie zabraknie też warsztatów z animowania teatralnych lalek i działań plastycznych.

Będzie można przejrzeć zawartość teatralnej garderoby, a także posłuchać czytanek aktorskich.

Temat przewodni wszelkich działań - ptaki i zwierzęta.

*

Piatek 1 czerwca, Dzień Dziecka w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Szczegółowy plan atrakcji:

Miejsce akcji: patio i park wokół teatru

1) Warsztaty lalkarskie (16.00 - 19.00)

Nauczymy dzieci, jak animować różne rodzaje lalek oraz stworzymy własne lalki - zwierzątka z prostych materiałów. Prowadzenie Rafał Domagała, aktor lalkarz.

2) Warsztaty plastyczne - tworzymy zwierzątka (16.00 - 19.00)

Prowadzenie Joanna Kowalska, plastyk

3) Czytanki (16.00 - 17.00)

Aktorzy czytają dzieciom. Posłuchamy, co słychać w ZOO Jana Brzechwy?

4) Kufer pełen kostiumów (16.00 - 19.00)

Zrób sobie zdjęcie w stroju jak z bajki. Przygotujemy kącik pełen kostiumów.

5) Tropienie szpaków (16.00 - 19.00)

Poszukamy ptaków mieszkających za budynkiem teatru. Będziemy śledzić ich zwyczaje na spacerze ornitologicznym. Naszym przewodnikiem będzie biolog Krzysztof Sokół ze Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska.

6) Spektakl "Szpak Fryderyk" Rudolfa Herfurtnera w reż. Marty Streker (17.00 - 18.00)

bilety: 24 zł/ 19 zł

Energię będzie można uzupełnić próbując domowego ciasta i pysznych napojów.

Informacje praktyczne:

- udział w warsztatach jest bezpłatny

- zajęcia będą rozpoczynały się co godzinę

- zobaczenie spektaklu "Szpak Fryderyk" wymaga kupienia biletu

- ciasta i napoje - odpłatnie na stoiskach gastronomicznych

***

Baśń Andersena i spektakl dla najnajów w czerwcu w Teatrze Miejskim w Gliwicach

"W kole" to przedstawienie zrealizowane z myślą o najmłodszych widzach, dzieciach w wieku od 3 do 5 lat. Podobnie jak podwórkowe zawołanie "pobawmy się w" otwiera przestrzenie wyobraźni, inicjując grę w "dom czy sklep", tak i my zapraszamy do wspólnej zabawy. Pobawmy się w świat!

Spektakl inspirowany jest nurtem teatru dla najnajów - widzów najmłodszych. Bezpieczna przestrzeń, wyraziste elementy plastyczne, zaskakujące motywy muzyczne i mniej sformalizowany charakter prezentacji dają możliwość wzięcia udziału we wspaniałej teatralnej przygodzie. Przedstawienie ma charakter interaktywny. Dzieci wraz z wykonawcami będą bawić się w echo, namalują kredą swój świat, a nawet będą mogły wpływać na przebieg zdarzeń. Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 5 lat, gramy w niedzielę 3 czerwca o godz. 16.00 na scenie Mikro przy ul. Nowy Świat 55 - 57. Bilety w cenie 20 zł i 15 zł.

"Mała Syrena" wg H. Ch. Andersena w reżyserii Martyny Majewskiej to propozycja dla starszych dzieci, w wieku od 8 lat. Ta baśń to jedna z piękniejszych opowieści o miłości. Małą Syrenę kojarzymy najczęściej z disnejowską syrenką Ariel, której historia bardzo daleko odbiega od oryginalnej wersji. Młodzi twórcy wracają do andersenowskich znaczeń - ich spektakl jest bardzo współczesną adaptacją klasycznej baśni.

Przedstawienie podkreśla siłę charakteru głównej bohaterki. Nasza Mała Syrena nie jest tradycyjną księżniczką. Postać zadziornie wpisuje się w nurt #dreambigprincess, zachęcający dziewczynki do walki o swoje marzenia i miejsce w świecie. W spektaklu pojawią się nowe media, wiele autorskich piosenek i scenografia bazująca na metaforze.

Do zobaczenia 9 i 10 czerwca o godz. 16.00 na Małej Scenie przy ul. Nowy Świat 55 - 57. Bilety 24 zł i 19 zł.