powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Czytanie "Innych ludzi" Masłowskiej

TR Warszawa i Facebook zapraszają 5 czerwca o godz. 18.30 do Przestrzeni from Facebook na czytanie fragmentów nowej książki Doroty Masłowskiej "Inni ludzie" w reż. Grzegorza Jarzyny.

Dorota Masłowska

"Inni ludzie" - czytanie sceniczne

reżyseria: Grzegorz Jarzyna

obsada: Marcin Czarnik, Dobromir Dymecki, Maria Maj, Sebastian Pawlak, Agnieszka Podsiadlik,

Tomasz Tyndyk, Justyna Wasilewska, Yacine Zmit, Agnieszka Żulewska

5.06, g. 18.30 | Przestrzeń from Facebook, ul. Koszykowa 61, 6 piętro

***

Czerwcowe czytanie sceniczne "Innych ludzi" Doroty Masłowskiej to początek pracy nad teatralną adaptacją powieści Doroty Masłowskiej, którą w TR Warszawa wyreżyseruje Grzegorz Jarzyna. Nad realizacją spektaklu pracować będzie kolektyw, w skład którego wejdą aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, twórcy wideo i projektanci kostiumów.

Kolejnym etapem pracy będą pokazy work in progress w październiku 2018 roku. Premiera spektaklu planowana jest w sezonie 2018/2019.

Spektakl TR Warszawa "Inni ludzie" będzie pierwszym w karierze artystycznej Grzegorza Jarzyny musicalem.

Scenariusz oparty jest na błyskotliwym, hiphopowym poemacie Doroty Masłowskiej, jednej z najważniejszych polskich pisarek młodego pokolenia, znanej z bestsellerów "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" i "Paw królowej" oraz głośnego dramatu "Między nami dobrze jest" (koprodukcja TR Warszawa i Schaubühne Berlin). Miejscem akcji a zarazem bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa, pogrążona w smogu metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i dealerów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces.

"Inni ludzie" to próba portretu późnego kapitalizmu i problemów przez niego wywołanych: nierówności ekonomicznych i społecznych, frustracji młodego pokolenia, rosnącego nacjonalizmu. To opowieść o dysfunkcjonalnej, podzielonej wspólnocie, którą rozsadzają od środka uprzedzenia i nienawiść.

Czy umiemy przekroczyć klasowe bariery? Czy jesteśmy w stanie przebić informacyjną bańkę i zrozumieć Innych - tych, którzy myślą inaczej, mają inny system wartości, inny język i gust? Czy łączy nas coś więcej poza dostępem do internetu?

Przestrzeń from Facebook to nowe centrum dyskusji, szkoleń oraz wydarzeń kulturalnych. Będzie to inspirujące miejsce skupiające i integrujące wiele grup społecznych w ramach wydarzeń poświęconych m.in. rozwojowi kompetencji cyfrowych i przedsiębiorczości w Polsce.