powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Solidarni z Kurdystanem w IT

Radykalna Akcja Solidarna (RAS), razem z niezależnym portalem Kurdystan.info, zapraszają 27 maja na wyjątkowe wydarzenie solidarnościowe z syryjskim Kurdystanem. Wydarzenie organizowane jest w ramach oddolnego projektu RAS "Kreatywny opór / Creative Resistance".

W ramach wydarzenia:

- pokaz filmu "Roza. Kraj dwóch rzek" i spotkanie nt sytuacji w syryjskiej części Kurdystanu

- koncert warszawskiego zespołu etno-elektronicznego MundoMono z udziałem muzyków kurdyjskich, w trakcie którego będzie można usłyszeć fragmenty manifestów, odezw i oświadczeń aktywistek i aktywistów z Rojavy. Koncertowi będą towarzyszyły wizualizacje zdjęć, grafik i obrazów z Rojavy miksowane na żywo przez VJ'a Majoneza na stałe współpracującego z zespołem MundoMono.

O zachodnio kurdyjskiej Rojavie wiemy co nieco ze skąpych doniesień medialnych. Ten autonomiczny region w północnej i północno-wschodniej Syrii, kontrolowany przez Kurdów i Kurdyjki, uwikłany jest w toczącą się w Syrii wojnę domową, w którą zaangażowane są siły zbrojne Rosji i Turcji. Ta ostatnia, od marca 2018 okupuje Afrin, jedno z głównych miast Rojavy. Film "Roza. Kraj dwóch rzek", zrealizowany przez lokalny kolektyw, pokazuje nie tylko obraz walk o wolność, ale również społeczny wymiar zmian zachodzących w północnej Syrii: "narodziny nowego społeczeństwa opartego na wyzwoleniu kobiet, spółdzielczości i demokracji bezpośredniej. (Kurdystan.info)

BILETY:

Cegiełki w cenie 20 zł

Dobrowolnych wpłat na Czerwony Kurdyjski Półksiężyc można dokonywać przez stronę http://hskurd.org/en/donate/