powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kontrapunkt: współbrzmienie niezależności

KONTRAPUNKT to działania w przestrzeni miejskiej, podwórkach i zaułkach, często w miejscach na nowo odkrywanych, angażujących lokalne społeczności. To unikalna mobilizacja - pisze Marek Sztark, dyrektor Przegląd Teatrówu Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie.

Drodzy Przyjaciele,

KONTRAPUNKT. W Szczecinie to słowo znaczy szczególnie: współbrzmienie niezależności, uwydatnienie przez skontrastowanie, festiwal, święto teatru, prezentacja wybranych, artystycznie najciekawszych, polskich i zagranicznych, przedstawień teatralnych używających różnorodnych języków i stylistyk.

Dla szczecińskiego KONTRAPUNKTU - Przeglądu Teatrów Małych Form kryterium doboru spektakli to, nie koniecznie, pojęcie "małej formy", a aktualność i dyskursywność dzieł. Festiwalowe prezentacje, wydarzenia i aktywności mają budować szeroki, kulturowy kontekst dla konkursowych spektakli z nurtu głównego zderzając je z nurtem OFF.

KONTRAPUNKT to działania w przestrzeni miejskiej, podwórkach i zaułkach, często w miejscach na nowo odkrywanych, angażujących lokalne społeczności. To unikalna mobilizacja. Środowiska teatralnego, animatorów kultury, aktywistów. To "Szczecińska Noc Teatrów" prezentacja kilkunastu spektakli na wszystkich szczecińskich scenach, Zlot Pedagogów Teatru, korowód teatralny "Miasto to teatr".

Podczas tegorocznego festiwalu teatr podejmie dyskurs z potrzebą, koniecznością i przymusem identyfikacji i manifestacji tożsamości. Nasze spotkanie w szczecińskich teatrach będzie próbą ujawnienia różnorodnych stanowisk na ten temat.

Do zobaczenia,

Marek Sztark

Dyrektor Przeglądu