EN

23.05.2018 Wersja do druku

Marsowe miny

"Po nas choćby kosmos" Sebastiana Nüblinga z Teatru Gorkiego w Berlinie na XXIV MFT Kontakt w Toruniu. Pisze Tomasz Domagała na blogu DOMAGALAsięKONTAKTU.

Głównym bohaterem spektaklu "Po nas choćby kosmos" wydaje się tekst. Jego autorka, Sibylle Berg, opowiada o naszym świecie w następujacy sposób: pod płaszczykiem monologu naiwnej trzydziestolatki (głównej narratorki scenicznej opowieści), która zgłasza się do udziału w reality show, polegającym na budowaniu na Marsie nowej rzeczywistości, ukrywa szczerą, ironiczną opowieść o dzisiejszym świecie, w epoce prymatu narracji internetowych i pełnych nienawiści komentarzy. Stosunek do uchodźców, tolerancja, prawa kobiet, homoseksualistów czy wzbierająca z dnia na dzień coraz bardziej fala faszyzmu to tematy powracające w tekście Berg niczym zdarta płyta. Dostaje się tu zarówno prawicy, jak i lewicy, mężczyznom i kobietom, swoim i obcym - bo w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy winni tego, że ziemia stała się planetą nie do zniesienia. Język Berg - na ile można go ocenić z tłumaczenia - jest bardzo potoczysty i rytmiczny, opowieść "płynie wartko", k

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Marsowe miny - o spektaklu "Po nas choćby kosmos" Sebastiana Nüblinga z Teatru Gorkiego w Berlinie (DOMAGAŁAsięKONTAKTU cz. III)

Źródło:

Materiał własny

domagalasiekultury.pl

Autor:

Tomasz Domagała

Data:

23.05.2018

Festiwale