powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Medale z okazji jubileuszu "Człowieka z La Manchy"

Podczas jubileuszu 20-lecia "Człowieka z La Manchy", dyrektorzy Teatru Muzycznego Grażyna Posmykiewicz i Zbigniew Macias, otrzymali Srebrne Medale "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".

Odznaczenia w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Pana Piotra Glińskiego, wręczył Pan Waldemar Buda, poseł na Sejm RP.

W minioną sobotę (19.05.2018 r.) obchodziliśmy 20-lecie premiery musicalu "Człowiek z La Manchy" w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Historia błędnego rycerza Don Kichota z Manchy to jedna z najpiękniejszych legend. To również jedna z najbardziej wzruszających opowieści o mądrości i głupocie, o marzeniach i rzeczywistości, a także o teatrze i życiu. Musical Mitchella Leigha od lat cieszy się wielkim powodzeniem i grany jest na całym świecie, a to za sprawą ciągle aktualnej mądrości Cervantesa i pięknej muzyki.

Opowieść o Don Kichocie rozgrywa się w dwóch planach: w więzieniu sewilskim, gdzie sam Cervantes przebywał, skazany przez trybunał Inkwizycji, i w La Manchy - krainie przygód Don Kichota i Sancho Pansy.

Spektakl Teatru Muzycznego w Łodzi był wydarzeniem sezonu artystycznego 1997/1998. Złote Maski - nagrody łódzkich recenzentów - otrzymali: reżyser i scenograf Waldemar Zawodziński, scenografka Maria Balcerek oraz Zbigniew Macias - najlepszy odtwórca męskiej roli.

Podczas uroczystości gościliśmy wielu znamienitych gości między innymi: Krzysztof Piątkowski (Wiceprezydent Miasta Łodzi), Małgorzata Niewiadomska - Cudak (Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi), Sylwester Pawłowski, Jan Mędrzak, Luiza Staszczak-Gąsiorek (Dyrektor Departamentu Partycypacji Społecznej i Kultury). Obecni byli również realizatorzy oraz artyści musicalu "Człowiek z La Manchy" oraz Wiesław Ostojski - były Dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi, dzięki któremu od 20 lat możemy oglądać ten niezwykły spektakl.