powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera spektaklu "Darklena" dla dzieci i młodzieży

HOTELOKO movement makers zaprasza na spektakl "Darklena" dla dzieci i młodzieży w klasach IV-VII. To opowieść o tolerancji pełna ruchu, tańca, teatru i elementów performansu. Wśród doświadczonych aktorów i tancerzy na scenie pojawi się 10-letni Bastian.

Spektakl "Darklena" skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-13 lat. Premiera realizowana jest z okazji Dnia Dziecka w ramach Programu Koprodukcji Centrum Sztuki Tańca w Warszawie we współpracy z Promem Kultury Saska Kępa, Domem Kultury Kadr, Teatrem Baza i Fundacją Rozwoju Teatru 'NOWA FALA'.

"Darklena" to opowieść o chłopcu, który lubi gry komputerowe i piłkę nożną, ale lubi też tańczyć. Pewnego dnia, kiedy budzi się rano i szykuje do szkoły, nagle wszystko dzieje się inaczej niż codziennie. Nieoczekiwanie pojawia się także tajemnicza Darklena.

Aktorka i reżyserka Agata Życzkowska oraz tancerz i choreograf Wojciech Grudziński spotykaj się w pracy po raz trzeci. Poprzednie ich spektakle skierowane do dorosłych: "Moi przyjaciele tańczą" i "Absolutely Fabulous Dancers" zrealizowali jako HOTELOKO movement makers wraz z choreografką i tancerką, Magdaleną Przybysz.

Uważają, że metody pracy z ciałem mogą doskonale wzbogacić teatr, a techniki aktorskie poszerzyć warsztat tancerza. Konsekwentnie kontynuują poszukiwania w tym kierunku i tym razem postanowili wspólnie zrealizować spektakl dla dzieci i młodzieży. Zaprosili do współpracy tancerkę i performerkę Joannę Chitruszko oraz młodego tancerza Bastiana Knober-Żebrowskiego, który od szóstego roku życia tańczy w formacji MBB Warszawa (mistrz świata w Latin Show / Ateny 2017). Premiera CST realizowana z myślą o uczniach szkoły podstawowej, klas IV-VII z okazji Dnia Dziecka.

DARKLENA / HOTELOKO movement makers

WOJCIECH GRUDZIŃSKI / AGATA ŻYCZKOWSKA

Premiera:

4.06. / godz. 12.00 / bilety 10 zł / Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Dom Kultury Kadr / ul. Przemysława Gintrowskiego 32

5.06. / godz. 12.00 / wstęp wolny na zaproszenia / Prom Kultury Saska Kępa / ul. Brukselska 23

Rezerwacja biletów i zaproszeń: info@centrumsztukitanca.eu

lub telefonicznie: +48 883 760 405

Koprodukcja: Fundacja Rozwoju Teatru 'NOWA FALA' / HOTELOKO movement makers / Prom Kultury Saska Kępa / Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Patronat medialny: miastodzieci.pl, portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Partnerzy: Prom Kultury Saska Kępa / Dom Kultury Kadr / Teatr Baza

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

Więcej info:

www.fundacjarozwojuteatru.pl

www.facebook.com/HOTELOKO

***

AGATA ŻYCZKOWSKA

Aktorka, performerka, reżyserka, dramaturg, producentka. Absolwentka Ogniska Teatralnego przy Teatrze Ochoty oraz Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2001). Grała w wielu spektaklach współpracując m.in. z takimi reżyserami jak Paweł Szkotak, Iwona Kempa, Waldemar Zawodziński. Dyrektorka Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. Jest założycielką Teatru HOTELOKO. Wyreżyserowała we współpracy z choreografką Magdaleną Przybysz trzy spektakle: "frau mujer femme", "#moiprzyjacieletancza" i "Absolutely Fabulous Dancers" (HOTELOKO movement makers).

WOJCIECH GRUDZIŃSKI

Tancerz i choreograf. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia R. Turczynowicza w Warszawie oraz Wydziału Tańca Współczesnego Codarts - Rotterdam Dance Academy w Holandii. Współtworzy HOTELOKO movement makers (spektakle "#moiprzyjacieletancza" i "Absolutely Fabulous Dancers"). Zrealizował autorskie spektakle"SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny", "PAX" (w ramach Stypendium Ministra w dziedzinie Taniec 2017) i "POPULUXE" (w ramach Solo Projekt Plus 2018).

JOANNA CHITRUSZKO

Tancerka, performerka, kuratorka, koordynatorka. Ukończyła Laboratorium "Nowych Praktyk Teatralnych". Od 2008 roku związana z Podlaskim Stowarzyszeniem Tańca, które do tej pory zrealizowało wiele projektów z dziedziny kultury, między innymi festiwale taneczne, produkcje spektakli: "Mikrokosmos", "Karnawał zwierząt", edukacja dzieci i młodzieży: "Więcej niż Tańczące parabole". Dyrektor Festiwalu Kalejdoskop (od 2007 roku) w Białymstoku. Obecnie współpracuje i tworzy z Anną Piotrowską.

BASTIAN KNOBER-ŻEBROWSKI

Tancerz, performer. Uczeń 4 klasy szkoły podstawowej (10 lat). Tańczy od 6 roku życia w formacji MBB, którą prowadzi trener Michał Bartoń. Jest mistrzem świata w Latin Show (IDO - Ateny/Grecja 2017), Mistrzem Polski w Krajowych Mistrzostwach IDO (Twardogóra 2016, Zagnańsk 2017). Zdobył m.in. Puchar Polski -Stalowa Wola 2017 i 2018. Lubi grać w piłkę nożną, czytać o Salvadorze Dalim i grać w Agario. Chciałby zostać aktorem, piłkarzem lub lekarzem neurologiem.