powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Stołeczne obchody Dnia Dziecka - od soboty

Spektakle teatralne, w tym premiery nowych, wystawy, warsztaty, koncerty oraz pikniki rodzinne przygotowały warszawskie instytucje kultury z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenia będą się odbywały od soboty do 10 czerwca m.in. w Muzeum Warszawy i Nowym Teatrze.

3. Tydzień Dziecka to wspólna inicjatywa 34 warszawskich publicznych instytucji kultury powstała we wsparciu Biura Kultury m. st. Warszawy. W ciągu dwóch tygodni w m.in. muzeach i teatrach będą odbywały się specjalne wydarzenia adresowane do najmłodszych, przygotowane przez artystów, pedagogów i animatorów. Oprócz tego swoje atrakcje dla dzieci zaplanowały także inne instytucje kultury, jak np. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

- To, co chcemy dać warszawiakom, to jedno wspólne miejsce i komunikację, by za jednym zamachem mogli zorientować się, co dzieje się w Warszawie w ramach Dnia Dziecka, i co można z tego programu wybrać dla swoich pociech: i nowego, i co już znamy - powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej Kaja Stępkowska z TR Warszawa. Jak mówiła, organizatorzy zachęcają warszawiaków, by spojrzeli na to, co się dzieje w tych 34 instytucjach i z czego warto skorzystać. - Zachęcamy do tego, by ten tydzień spędzić razem i skorzystać z tej oferty jeszcze świadomiej niż w latach poprzednich - dodała.

Obchody Dnia Dziecka rozpoczną się w najbliższy weekend w Zachęcie, gdzie najmłodsi będą mogli obejrzeć wystawę "Wszystko widzę jako sztukę". W sobotę dla dzieci w Nowym Teatrze zagra zespół MONT, a w Muzeum nad Wisłą odbędą się warsztaty rodzinne "Oświecony król".

30 maja w rembertowskim Domu Kultury odbędzie się rodzinny piknik - podobnie jak 2 czerwca w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i 10 czerwca w Wawerskim Centrum Kultury.

Muzeum Warszawy zaplanowało warsztaty "Miasto - jak to działa?", Narodowy Instytut Fryderyka Chopina wydarzenie plenerowe w Żelazowej Woli, a Białołęcki Ośrodek Kultury - spektakl "Love Las. Bajka ekologiczna". W Centrum Łowicka najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach rodzinnych "Każdy inny, wszyscy tacy sami", w Centrum Promocji Kultury w Maratonie Perkusyjnym, a TR Warszawa - warsztatach "Wyobraź sobie teatr".

Warsztaty "Jestem generałem" przygotowało Muzeum Warszawskiej Pragi, "O dawnej modzie i urodzie" Muzeum Narodowe w Warszawie, a "Mały kurs architektury mieszkaniowej" Centrum Interpretacji Zabytków.

Oprócz tego specjalne atrakcje czekają w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, Bielańskim Ośrodku Kultury, Domu Kultury Dorożkarnia, Służewskim Domu Kultury, Promie Kultury Saska Kępa, Orkiestrze Sinfonia Varsovia, Państwowym Muzeum Etnograficznym, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Filharmonii Narodowej, Teatrze Dramatycznym i Teatrze Lalka.

Szczegóły na stronie http://www.kulturalna.warszawa.pl/