powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Ostrów Wlkp. Grand Prix XIX OFTN dla Teatru Sztuka Nowa

Werdykt jury XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne Pracownia Teatralna, w dniach 17-19 maja w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrów Wielkopolski, dnia 19 maja 2018 roku

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY XIX OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRÓW NIEZALEŻNYCH

Jury XIX OFTN w składzie:

Piotr Ratajczak - przewodniczący, Marika Wojciechowska, Robert Zawadzki, po obejrzeniu 11 spektakli konkursowych, postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix w wysokości 6 tys. zł ufundowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski, dla Very Popovej i Gosi Trajkowskiej z Teatru Sztuka Nowa z Warszawy za spektakl "Krym" (na zdjęciu) - za bezkompromisową osobistą wypowiedź i próby poszukiwania nowego języka teatru.

Pierwsza Nagroda w wysokości 4 tys. zł ufundowana przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski, dla spektaklu "Curko moja ogłoś to - rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk" w wykonaniu Magdaleny Drab - za brawurowe aktorstwo, czułość wobec bohaterki i umiejętność odnajdywania nieoczywistych i oryginalnych postaci scenicznych.

Druga Nagroda w wysokości 3,5 tys. zł ufundowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, dla Teatru Brama z Goleniowa za spektakl "Ghost Dance" w reżyserii Daniela Jacewicza - za autorską zespołową wypowiedź, łączącą sprawność warsztatową z tematyką podejmującą najważniejsze niepokoje naszej rzeczywistości.

Nagroda za osobowość artystyczną Festiwalu w wysokości 1,5 tys. zł ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Wielkopolskim dla Magdaleny Drab, która łączy w sobie talent aktorski, dramaturgiczny i reżyserski.

Jury podkreśla znaczenie Festiwalu na teatralnej mapie Polski, jego wyjątkowy charakter, gdzie na scenie mogą skonfrontować się osobistymi wypowiedziami zarówno zawodowcy, jak i studenci, czy tzw. amatorzy.

To bardzo cenna idea!

Jury apeluje zarazem do władz miejskich o dalsze i większe dofinansowywanie tego rozpoznawalnego w Polsce Festiwalu. Marka tego Festiwalu buduje markę miasta Ostrowa Wielkopolskiego.