powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Teatr Baj Pomorski ogłasza nabór na projekt edukacyjno-społeczny

"Toruń - moja Historia" to projekt, którego głównym założeniem jest nawiązanie współpracy z grupą młodzieży oraz seniorów, której efektem będzie wspólna instalacja artystyczna.

Punkt wyjścia będzie stanowić zebranie od ośmiu starszych osób historii związanych z ich przeszłością, opartych na konkretnym wydarzeniu, miejscu, przedmiocie, etc. Zebrane opowieści będą opracowane przez młodzież w wieku licealnym i koordynatorów z ramienia Teatru Baj Pomorski oraz organizacji współpracujących, a następnie włączone do instalacji umieszczonej w przestrzeniach instytucji.

Młodzi oraz seniorzy wezmą udział w warsztatach (m. in. aktorskich, plastycznych). Efektem działania będzie integracja obu grup, przejawiająca się w obopólnej wymianie - z jednej strony młodzież angażuje się w prace dramaturgiczne i plastyczne, z drugiej seniorzy przekazują wiedzę i doświadczenie. Obie grupy będą mogły rozwinąć swoje umiejętności związane z szeroko rozumianą sztuką.

Poszukujemy mieszkańców Torunia i okolic:

- seniorów w wieku 60 +

- uczniów w wieku 15-19 lat

Jedynymi wymaganiami są: zaangażowanie, kreatywność i otwartość na nowe doświadczenia ;)

Zgłoszenia prosimy przesyłać do kierownika literackiego Szymona Spichalskiego (adres: literacki@bajpomorski.art.pl, 56 652 24 24, wew. 39)

Nabór potrwa do 11 czerwca. Po tym terminie skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia szczegółów i harmonogramu pracy.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.