Internet. Wydawca sprzedaje portal TeatrdlaWas.pl na Allegro

Portal Teatr dla Was znalazł się w trudnej sytuacji i szuka nowego wydawcy.

Szanowni Państwo! Rozpoczynamy poszukiwania i prosimy o wsparcie!

W związku z wycofaniem się dotychczasowego dyrektora zarządzającego z dalszego finansowania portalu teatrdlawas.pl [1], poszukujemy osoby, firmy, instytucji, która przejęłaby funkcję wydawcy i zapewniła dalszą egzystencję portalu działającego od 2004 roku. Przejęcie funkcji wydawcy związane jest - jak zastrzega Mateusz Krempa - z zakupem portalu, który ma zostać sprzedany. Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Mateusz Krempa (kontakt: krempamateusz@teatrdlawas.pl, tel. 667 501 712)

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Portal Internetowy TeatrDlaWas.pl został wystawiony na sprzedaż na Allegro! My jednak chcemy dotrzeć do wszystkich ZAINTERESOWANYCH w inny sposób i rozpoczynamy kampanię crowdfoundingową na https://zrzutka.pl/zhzyct

Redakcja TdW

***

Portal Teatr Dla Was przez lata był miejscem, gdzie publikować mógł każdy, niezależnie od wyznawanych poglądów. Jedynym warunkiem stawianym przez redaktora była jakość literacka przysyłanych tekstów. TdW wciąż jest miejscem wymiany myśli i ożywionej debaty. Cechuje go przy tym niezależność od trendów czy środowiskowych układów. Dowodem uznania ze strony odbiorców jest wzrastający zasięg serwisu (ponad 15 tys. polubień na oficjalnym fanpage), zaproszenia dla jego recenzentów na poważne festiwale i przeglądy, liczne przedruki i cytowania w innych mediach czy na stronach teatrów.

Na łamach TdW ukazują się aktualności, recenzje, eseje, wywiady i inne formy dziennikarskiej działalności. W oddzielnej zakładce publikowane są dramaty współczesne. Jeden z działów stanowi "strefa aktora", na której adepci sztuki aktorskiej mogą znaleźć niezbędne dla niech materiały. Niezaprzeczalnym atutem portalu jest jego mobilność. Nie działa on w cyklu miesięcznym czy kwartalnym, przysyłane materiały ukazują się zaraz po zredagowaniu.

Sukces Teatru Dla Was podkreśla fakt, że portal działa całkowicie non-profit. Dziesiątki ludzi, którzy publikowali na jego łamach, robiło to z zamiłowania do swojej teatralnej pasji. Ja sam, jeszcze jako student, stawiałem tam pierwsze kroki jako recenzent, następnie współredaktor i stały eseista. Wciąż ukazują się na TdW teksty uznanych naukowców i krytyków, nadal szlifują się tam młode zdolne talenty. Zaprzepaszczenie tej marki oznaczałoby zniknięcie ważnego, opiniotwórczego serwisu poświęconego teatrowi. Portalu cieszącego się niesłabnącą popularnością wśród tysięcy odbiorców.

Dołączam się do apelu o pomoc dla TeatruDlaWas. Serwis posiada duży potencjał, który można wykorzystać zarówno pod kątem dziennikarskim, jak i marketingowym. Podtrzymanie działalności TdW oznacza jednocześnie utrzymanie szerokiej społeczności, która stanowi wartość każdego takiego projektu.

Szymon Spichalski

kierownik literacki Teatru "Baj Pomorski"

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego