powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdynia. "Poczekalnia" Kaczmarskiego / Tymańskiego

Centrum Kultury w Gdyni zaprasza 9 czerwca na dwa pokazy "Poczekalni" w reż. Jarosława Wojciechowskiego. Premiera spektaklu odbyła się w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. W obsadzie m.in. Tymon Tymański, który jest również odpowiedzialny za aranżacje piosenek Jacka Kaczmarskiego. Spektakl prezentowany będzie na Nowej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, o godz. 17 i 19.30.

Nowe aranżacje Tymona Tymańskiego wyjmują z szuflady oznaczonej hasłem "Poezja śpiewana" twórczość barda "Solidarności" Jacka Kaczmarskiego i poprzez swoją nową formę przybliżają ją młodszemu pokoleniu oraz tym, którzy niekoniecznie przepadają za pierwotnymi wykonaniami.

"Poczekalnia" to zbiór piosenek Jacka Kaczmarskiego tworzących uniwersalne opowiadanie. Za pomocą języka poety spektakl opisuje postawy, relacje oraz systemy polityczne i ich wpływ na jednostkę. Każda z postaci: Kobieta, Dziewczyna, Mężczyzna, Poeta, Wariat i Barman, posiadają cechy Autora tekstów piosenek. Są one w pewnym sensie alter ego Jacka Kaczmarskiego.

--

Jarosław Wojciechowski - menadżer kultury, teolog. Od 2010 r. dyrektor Centrum Kultury w Gdyni. Pomysłodawca i założyciel Sceny SAM. Producent teatralny. Członek rady programowej Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Gdyni w roku 2012 r. za inicjatywę otwarcia i prowadzenia trzeciej sceny teatralnej w Gdyni.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

--

Bilety: 50 zł.