powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Warsztaty aktorskie u Osterwy

Teatr im Osterwy zaprasza na warsztaty z Januszem Łagodzińskim. Tydzień intensywnej pracy zakończy się pokazem etiud teatralnych. Casting dla uczestników warsztatów 24 maja.

Intensywne warsztaty aktorskie dla osób od 17 roku życia prowadzone przez aktora Janusza Łagodzińskiego. W ramach zajęć uczestnicy będą uczyć się budowania postaci scenicznej, myślenia postacią w monologach i wobec innych postaci, analizy zdarzeń scenicznych. W optymistycznym wariancie, zależnym od kreatywności zebranej grupy, tygodniowe warsztaty zakończy pokaz etiud zbiorowych.

Zajęcia odbywać się będą w terminie:

23 czerwca, godz. 10-14

24 czerwca, godz. 10-14

25 czerwca, godz. 10-14, 18-22

26 czerwca, godz. 10-14, 18-22

27 czerwca, godz. 10-14, 18-22

29 czerwca - planowany finał warsztatów

Zapraszamy osoby od 17 roku życia, koszt warsztatów to 350 zł od osoby. Ilość miejsc jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest konieczność obecności na wszystkich zajęciach oraz pozytywne przejście castingu.

Casting odbędzie się 24 maja o godz. 17:00.

Na casting prosimy o przygotowanie (na pamięć lub do przeczytania) monolog ulubionej postaci. Może to być (choć oczywiście nie musi) postać z repertuaru Teatru Osterwy. Chęć uczestnictwa w castingu prosimy zgłaszać na adres: biuro@teatrosterwy.pl. Wszelkie pytania prosimy kierować do Anny Długosz (koordynatora warsztatów) również na powyższy adres e-mail.

Janusz Łagodziński (na zdjęciu) - w 1977 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Był związany zawodowo z wieloma teatrami w Polsce, m. in. z Teatrem Polskim w Szczecinie, Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Rozmaitości w Warszawie czy Teatrem Nowym w Łodzi. Od 2010 r. pracował w Teatrze Powszechnym w Radomiu, natomiast od sezonu 2013/2014 jest aktorem Teatru im. J. Osterwy. Laureat I nagrody na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych za rolę Bałandaszka w "Onych", zdobywca Grand Prix w konkursie dramaturgicznym "Radom odważny" za sztukę "Oczekiwanie". Odtwórca wielu ról teatralnych i filmowych, reżyser teatralny.