Poznań. Wkróce "Bliscy Nieznajomi" w Polskim

od 28 maja do 6 czerwca w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędą się XI Spotkania Teatralne Bliscy Nieznajomi. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "#Polska".

Czy pamięć może nas uchronić przez przemocą?

Jak reagować na mowę nienawiści, antysemityzm i nacjonalizm w polityce i debacie publicznej?

Jakie mogą być konsekwencje uprzedmiatawiania i wykluczania kobiet?

Jak dyskutować o wielokulturowej historii, także tej najbardziej bolesnej i wstydliwej?

Przed czym może uchronić nas radykalny protest i czy jesteśmy gotowi, by go usłyszeć?

Kto jest odpowiedzialny za niszczenie przyrody?

Jak stawiać opór?

Czy konsensus polityczny jest drogą do demokracji?

***

W programie miedzy innymi: "Chłopi" w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego (z Teatru Powszechnego w Warszawie), "Golem" w reż. Mai Kleczewskiej (z Teatru Żydowskiego w Warszawie), koncert będący benefisem Siksy, "Workplace" w reż. Bartka Frąckowiaka, "Solidarność. Nowy projekt" w reż. Pawła Wodzińskiego.

Na pewno wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniem będzie koncert SIKSY, która na festiwal przygotuje benefis swojej twórczości.

SIKSA, wraz z Teatrem Polskim w Poznaniu oraz festiwalem BLISCY NIEZNAJOMI #POLSKA, pragnie serdecznie zaprosić Państwa na uroczysty benefis swojej pracy artystycznej, podczas którego dokona pełnego wzruszeń i anegdot rozrachunku ze swoją, obfitującą w nietuzinkowe przygody, twórczością artystyczną. Benefis, spowity aurą wzruszeń, ciepłymi słowami zaproszonych gości, przeplatany ukochanymi przez publiczność piosenkami, które radują serca Polaków (i nie tylko) od lat, będzie wspaniałą okazją spotkania nie tylko dla zagorzałych "jednorożków" - jak SIKSA zwykła pieszczotliwie określać swoich fanów - ale i wszystkich tych, którzy jej twórczość znają jedynie powierzchownie z podręczników szkolnych. Podniosła aura słów i kojących dźwięków rozbije się w sercach zgromadzonych w reprezentacyjnej sali Teatru Polskiego w Poznaniu, przypominając nam, jak wiele artystycznej pracy włożono, by bańka siksowej miłości pękła w naszych polskich duszach. /Siksa/

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego