powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Najnowsza premiera Teatru Baj w niedzielę

Teatr Baj do współpracy przy najnowszej produkcji zaprosił Marka Zákostelecký - uznanego i cenionego reżysera oraz scenografa. Pracował dla teatrów lalkowych i dramatycznych w Czechach, Danii, Australii, Stanach Zjednoczonych oraz Polsce. Obecnie przygotowuje spektakl "Ja, Maluch i morze" w Teatrze Baj.

W tym roku właśnie ten spektakl będzie głównym punktem Dnia Dziecka z Bajem i zabierze dzieci w niezwykłą podróż z pięcioletnią bohaterką i jej najlepszym przyjacielem Maluchem, fiatem 126p, w głąb morza. Będziemy go świętować z dziećmi aż trzy dni - od 1 do 3 czerwca. Zgodnie z tradycją przygotowujemy dla nich spektakl oraz zabawy i animacje, które pozwolą im w atrakcyjny sposób wejść w świat przedstawienia.

W trakcie zabaw i animacji dzieci będą mogły wspólnie tworzyć morskie głębiny, wziąć morze do rąk, spotkać się z ośmiornicą, tańczyć jak meduzy oraz zapoznać się z bliska z fiatem 126p, o którym opowiedzą członkowie klubu Fiat Varsavia.

Opis spektaklu:

Morza nie da się opowiedzieć. Każdy musi odkryć je sam. Najlepiej z wyobraźnią i wielką ciekawością - wtedy można dotrzeć najgłębiej i zobaczyć, co znajduje się pod powierzchnią, a nawet na dnie. I wtedy będzie to nasze własne, najwłaśniejsze morze.

Spektakl zabiera dzieci w niezwykłą podróż z pięcioletnią bohaterką i jej najlepszym przyjacielem Maluchem, fiatem 126 p, w głąb morza. Mogą poznać jego mieszkańców i morskie tajemnice. Dorosłym natomiast przypomni lata osiemdziesiąte, na które, być może, spoglądają z nostalgią. Mamy nadzieję, że jednych i drugich oczaruje tym, co w teatrze lalek najlepsze, czyli sztuką animacji.

***

NAJBLIŻSZE TERMINY GRANIA:

20 maja PREMIERA

24 i 25 maja/ 10.00/ Scena na Głębockiej 66

1, 2 i 3 czerwca/ 12.00/ Scena na Wysockiego 11/ Dzień Dziecka z Bajem

8 czerwca/ 10.00/ Scena na van Gogha 1/ spektakl z audiodeskrypcją

9 czerwca/ 11.00/ Scena na van Gogha 1

21 czerwca/ 10.00/ Scena na Głębockiej 66/ Pożegnanie sezonu