powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Baj nagrodzony na festiwalu w Serbii

Teatr Baj ma za sobą udany i entuzjastycznie przyjęty występ na 20. Międzynarodowym Festiwalu Lalkowym "Golden Sparkle" w Serbii. Zwieńczeniem udziału w Festiwalu jest "Nagroda Specjalna za rozwój sztuki teatru dla młodych" przyznana Teatrowi Baj za spektakl "Książeczka" w reż. i wykonaniu Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza.

Nagroda została przyznana przez Dyrektora Festiwalu, Jelena Stojanovic Patrnogic. Przedstawienie "Książeczka" było dwukrotnie prezentowane międzynarodowej publiczności 8 maja w Knjaževsko-srpsky Theatre.

W uzasadnieniu przyznania Nagrody:

"Dziękuję za piękny występ, niezwykłych aktorów - dzięki ich energii i sercu, nasz Festiwal staje się cudowny. Dzieci oraz ich opiekunowie byli wzruszeni. Podobnie jak pozostali widzowie oraz my w samym Teatrze".

Spektakl "Książeczka" w Polsce będzie grany 2 czerwca o godzinie 15.00 i 16.30 na Scenie na Jagiellońskiej 54 w Warszawie. Spektakl dla dzieci do 3 lat.

O spektaklu:

Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z książką? Najlepiej od najnaja, od początku, od zaraz. Zapraszamy do obejrzenia naszej niezwykłej książki - pełnej barw, kształtów i dźwięków. Wiadomo, że książka może wspaniale pomóc dzieciom odkrywać świat. A jeśli jeszcze jest to niezwykła teatralna książka, to po prostu wciąga po uszy.

Choć najnajmłodsi nie umieją czytać, odbierają świat wszystkimi zmysłami i uczą się więcej niż kiedykolwiek potem. Nasza książeczka nie ma liter, ale zawiera niezwykłe obrazy. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, ciekawych rzeczy do odkrywania, opowiada maluchom o świecie i chce im pokazać, jaki jest fascynujący.

Wyjazd Teatru Baj możliwy jest dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza.