Gdynia. Debata i Rewia na 60-lecie Teatru Muzycznego

18 maja o godz. 19 na dużej scenie Teatru Muzycznego odbędzie się Rewia Jubileuszowa z okazji 60 urodzin Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Tego samego dnia, o godz. 11 będzie można wziąć udział w debacie "Współczesny polski teatr muzyczny - czyli jaki?", z udziałem m.in. Wojciecha Kościelniaka.

W czasie debaty chcielibyśmy podjąć próbę zdefiniowania zjawiska, jakim jest teatr muzyczny w Polsce, szczególnie z perspektywy ostatniego dziesięciolecia. Chcemy pochylić się wspólnie nad jego aktualną kondycją, odmianami, wskazać też potencjał rozwojowy i perspektywy na przyszłość.

W debacie wezmą udział przedstawiciele różnych środowisk - dyrektorzy teatrów, realizatorzy, publicyści (Jerzy Limon, Łukasz Rudziński, Jerzy Snakowski, Piotr Sobierski, Konrad Imiela, Jacek Mikołajczyk, Przemysław Kieliszewski, Wojciech Kościelniak i Jarosław Zalesiński) oraz osoby ze środowiska akademickiego i publiczność.

Liczymy, a nawet jesteśmy pewni, że uda nam się określić, w jakim miejscu obecnie znajduje się współczesny polski teatr muzyczny i w którą stronę zmierza.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego