powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Monodram "Kobiety Karamazow"

Teatr Kropka Theatre zaprasza 20 maja o godz.z 19.00 na monodram "Kobiety Karamazow" wg Fiodora Dostojewskiego w wykonaniu Kamili Kamińskiej.

Spektakl miał premierę w Mongolii, w październiku 2017, zdobywając Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Monodramu w Ułan Bator. To pierwszy pokaz w Polsce.

Tematyka spektaklu dotyczy dwóch bohaterek powieści Bracia Karamazow Dostojewskiego: Pani Chochłakow i Gruszeńki. Z perspektywy kobiety to opowieść o miłości do ludzkości, drugiego człowieka i samej siebie. Na ile jesteśmy w stanie zawalczyć o swoje szczęście? Nie jest pozbawiona ironii, natomiast skłania do myślenia i dialogu o kobiecości i wizji kobiety Dostojewskiego, która tak bardzo krzyczy o zmianę w jej postrzeganiu. Sam autor nazywał kobiety "narzędziami szatana", a uważany za wielkiego mizoginistę obarczył je odpowiedzialnością za to , co złe. Czy jest dla nich możliwa metanoia, przemiana duchowa, wiara, że mogą być szczęśliwe? Poprzez proces twórczy i formę teatru ubogiego Grotowskiego, zadajemy sobie te pytania.

Adaptacja i reżyseria - Jolanta Juszkiewicz

Miejsce: Marymont, ul. Gdańska 6a, piwnice byłego pałacyku królowej Marysieńki, wejście od ul. Dembińskiego

Cena biletu - według uznania

Więcej informacji: kropkatheatre@gmail.com