powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Na "The Monstrum Band" w piątek

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach - Scena dla Młodzieży i Dorosłych zaprasza na dwa ostatnie w tym sezonie spektakle "The Monstrum Band", w najbliższy piątek, 18 maja o godz. 10 i 18.

"The Monstrum Band" to spektakl mocno osadzony w formie.

Twórcy żonglują konwencjami - czerpią z tradycji dramatu XX wieku, wykorzystują elementy teatru lalek, przeprowadzają muzyczny eksperyment.

Za punkt wyjścia służy im sztuka Mateusza Pakuły - pochodzącego z Kielc dramatopisarza, dramaturga i kilkukrotnego finalistę Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Jego tekst inspirowany mroczną historią Frankensteina to osobliwy katalog istot, które łączy wspólny mianownik - każda z postaci jest sztucznym tworem człowieka.

I tak, drewniany pajacyk Pinokio, genetycznie zaprogramowana Ewa oraz zlepione z ciał i osobowości Monstrum, wystąpią razem w surrealistycznej, terapeutycznej sesji z elementami show.

Tam, prosto z ich "ludzkich" trzewi wybrzmi manifest idei i poglądów o współczesnej kondycji człowieka, granicach ingerencji w naturę, wartości relacji społecznych i systemów politycznych.

Spektakl powstał w ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, w koprodukcji z nagradzaną w kraju i za granicą Grupą Coincidentia.