powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Biskupice. Pokaz spektaklu "Romans z pajacem"

W maju i czerwcu Teatr Na Pustej Podłodze pamieci Tadeusza Łomnickiego wystawia "Romans z pajacem" - w ramach projektu Wehikuł Teatralny Gminy Brwinów - w małych miejscowościach. 15 maja o godz. 18.30 pokaże go w Biskupicach.

Realizatorzy i wykonawcy przedstawienia pozostają wierni autorowi przeniesionego na scenę opowiadania: w roku 1917, w momencie powstania utworu, kluczowym dla jego akcji miejscem była sala miejscowej "straży ogniowej" - w sto lat później w Biskupicach (a następnie 22 maja, w Mosznie) jest to sala Ochotniczej Straży Pożarnej.

Tak jak w Wierzbniku z opowiadania Kiedrzyńskiego jest to jedyna sala, w której wędrowna trupa artystów dramatycznych Alfreda Morelskiego może dać swoje "jedyne, pożegnalne i powitalne" przedstawienie, tak i my korzystamy z gościnności sali OSP Biskupice - tutaj budujemy nasza scenę.

Spektakl współfinansowany jest ze środków Gminy Brwinów w ramach wspierania organizacji pożytku publicznego.

Warto przypomnieć, że wg tego samego "klucza" dwa lata wcześniej graliśmy tutaj monodram "Donna Kamelia" oparty na opowiadaniu Stanisława Kowalewskiego w wykonaniu Jacka Zienkiewicza.

Przy gościnnym stole w Biskupicach w roku 2016 - po "jedynym, powitalnym i pożegnalnym" spektaklu "Donny Kamelii" - dowiedzieliśmy się, że dawno temu istniała tutaj amatorska grupa teatralna, i że wśród członków obecnej OSP drzemie marzenie o jej reaktywacji...