Nowy Teatr Kielce w synagodze?

24-10-2012
04-11-2019
Kielce. Nowy pomysł na wykorzystanie budynku dawnej synagogi
Kolejne podejście do zagospodarowania kieleckiej synagogi. Miasto wspólnie z jednym ze stowarzyszeń przymierza się do stworzenie tam miejsca pojednania i dyskusji. Pierwotnie swoją siedzibę miał tam mieć Nowy Teatr Kielce.
09-03-2018
Kielce. Nowy pomysł na dawną synagogę
Kolejne podejście do zagospodarowania kieleckiej synagogi. Jeszcze w tym roku ma się zacząć pierwszy etap remontu, który pozwoli na organizację tam przedstawień teatralnych i wystawy lalek.
28-10-2015
Kielce. Pałac Lalek zamiast Teatru Artmana w synagodze
Władze Kielc wycofują się z planów przebudowy dawnej synagogi według projektu architekta Petera Zumthora i utworzenia w niej teatru - poinformował prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Miasto planuje teraz przekształcenie budynku w "Pałac Lalek".
14-07-2015
Kielce. Przebudowa synagogi znów na zakręcie
Impas w sprawie przebudowy kieleckiej synagogi przez światowej sławy szwajcarskiego architekta Petera Zumthora. Jak tłumaczy prezydent Kielc, warunkiem postawionym przez Zumthora jest udział w projekcie Grzegorza Artmana, pomysłodawcy stworzenia w byłej synagodze Nowego Teatru Kielce.
02-08-2014
Kielce. Dawna synagoga nie tylko dla teatru
Oprócz Nowego Teatru będzie też miejsce dla seniorów czy osób niepełnosprawnych, podopiecznych ośrodka pomocy rodzinie. Władze Kielc mają pomysł, jak wykorzystać budynek po dawnej synagodze.
12-07-2014
Kielce. Peter Zumthor wróci do projektu przebudowy dawnej synagogi
Światowej sławy szwajcarski architekt Peter Zumthor wróci do pracy nad projektem przebudowy dawnej synagogi w Kielcach na miejsce spotkań, z awangardowym teatrem. Na wznowienie przerwanej w 2011 r. współpracy z miejskim samorządem, pozwoliło wyjaśnienie stanu prawnego nieruchomości.
05-05-2014
Kielce. Miasto chce ratować budynek po synagodze dla teatru
Miasto chce przeznaczyć pieniądze na pierwszy etap adaptacji budynku po byłej synagodze na potrzeby Nowego Teatru Kielce. - Wcześniej czy później on i tak będzie zapewne naszą własnością - mówi prezydent Kielc.
06-11-2013
Kielce. Kiedy teatr w dawnej synagodze?
- Chciałbym, aby w dawnej kieleckiej synagodze powstała instytucja kultury - mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski po wyroku sądu okręgowego. pracował przy projekcie przebudowy.
24-01-2013
Kielce. Jest logo Nowego Teatru Kielce
Skromne czarno-białe logo z literami "NTK" zawisło na budynku dawnej synagogi przy al. IX Wieków Kielc. I choć sprawa własności budynku jest w sądzie, to pierwszy krok do urządzenia tam Nowego Teatru Kielce.
24-10-2012
Kielce. Nowy Teatr Grzegorza Artmana już za rok?
- Scena to miejsce święte? Bzdura! U nas to będzie umowny podział, a układ sali przy każdej okazji możemy zmieniać - mówi Grzegorz Artman. Razem z grupą artystów przygotował koncepcję teatru w budynku po dawnej synagodze przy al. IX Wieków Kielc.
04-07-2012
Miejsce dla aktorów
Mimo że nie rozwiązano spraw własnościowych do opuszczonego przez archiwum budynku synagogi wprowadziła się Fundacja na rzecz Budowy Teatru Nowego w Kielcach - pisze Lidia Cichocka w Echu Dnia.
03-07-2012
Kielce. Nowy teatr w dawnej synagodze?
Sale na dwóch piętrach, gdzie będzie można poczytać książkę, obejrzeć wystawę, przyjść na koncert czy spektakl to koncepcja Nowego Teatru Kielce, który ma powstać w budynku po dawnej synagodze przy IX Wieków Kielc.
02-07-2012
Kielce. Twórcy w radzie Nowego Teatru Kielce
Ludzie teatru z całego kraju tworzą Radę Fundacji na Rzecz Budowy Nowego Teatru Kielce, który mieścić się będzie w dawnej synagodze. W poniedziałek rada zainaugurowała działalność.
14-12-2010
Kielce. Teatr Grzegorza Artmana w synagodze?
Prezydent Wojciech Lubawski szuka pieniędzy, za które mógłby przebudować kielecką synagogę i zagospodarować teren wokół niej.
06-09-2010
Kielce. Będzie teatr w synagodze?
Światowej klasy architekt przymierza się do niezwykłego zadania w centrum Kielc. Prezydent Kielc Wojciech Lubawski: - To będzie teatr, ale nie taki jak "Żeromskiego", ale wzbogacony o miejsce ciszy, spotkań, spokoju. To ma być ważne miejsce nie tylko w Polsce.