powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Czerwcowe kursy w Laboratorium Meisnera

Laboratorium Meisnera w Warszawie zaprasza na 2 kursy z Simonem Furness - jednym z najbardziej popularnych nauczycieli Techniki Meisnera w Wielkiej Brytanii, wykładowcą prestiżowego THE ACTORS TEMPLE LONDON (www.actorstemple.com).

Simon pracuje jako aktor od ponad 20 lat, a jako nauczyciel od 18 lat w Londynie, Mediolanie i Warszawie. Simon uczył się techniki Meisnera od Toma Radcliffe (UK) i Martina Bartera (US), dwóch uczniów samego mistrza Sanforda Meisnera.

(więcej o Simonie: http://www.laboratoriummeisnera.pl/simon-furness)

MONOLOGI - KURS JAK TRAKTOWAĆ MONOLOG JAKO DIALOG, KIEDY PARTNER NIE ODPOWIADA

Monolog jest formą stosowaną w filmie i teatrze. Aktor mówi na głos nie do siebie, ale do innej osoby, której z nim fizycznie nie ma. Do kogo? Kiedy? Po Co? Simon pomoże aktorom odpowiedzieć na te pytania oraz rozwiać inne wątpliwości związane z tą formą wypowiedzi aktorskiej obecnej w teatrze od czasu antyku.

Kurs ten da aktorom wgląd w takie aspekty pracy jak: co się dzieje w monologu, czego nasza postać potrzebuje od drugiej postaci, jakie inne aspekty wypowiadanych słów są istotne. Wspólnie z Simonem aktorzy przeanalizują tekst, tak aby niósł on znaczenie utworu i tak, aby aktor był elastyczny na wskazówki reżyserskie.

Ten sposób pracy wpłynie pozytywnie na autentyczność wykonania monologu, pogłębi dostęp aktora do emocji i motywacji do działania (mówienia tekstu).

DATY:

15/16.06, godz. 18.30-22.30

16/17.06, godz. 14.30-18.30

MIEJSCE: Warszawa, ul. Tarnowiecka 48

CENA: 200 funtów (180 funtów dla studentów Laboratorium Meisnera), OBSERWATORZY 95

Na kurs można przynieść swój ulubiony monolog, włączając wiersz. Tekst może być po polsku lub angielsku, w przypadku polskiego tekstu należy dostarczyć jego tłumaczenie na język angielski.

Pracować będziemy w kameralnym gronie 10 aktorów. Aktorzy, reżyserzy i reżyserzy obsady mogą wziąć udział w kursie jako obserwatorzy (maksymalna liczba obserwatorów: 8)

Więcej szczegółow pod linkiem: http://laboratoriummeisnera.pl/course/monologues-with-simon-furness/

WPROWADZENIE DO TECHNIKI MEISNERA Z SIMONEM FURNESS -

6 WARSZAWSKA EDYCJA

To warsztaty dla tych, dla których autentyczność jest kluczowa. Dla aktorów gotowych na otwarcie, pójście za impulsem i intensywne doświadczenie siebie i partnera poza strefą komfortu.

Simon pisze: The course may well challenge your ideas about acting and will certainly put you into a deeper contact with yourself and your fellow actors by encouraging you to listen and respond truthfully and instinctively.

Poprzez ćwiczenie zwane Repetition nauczysz się:

- bycia "tu i teraz",

- autentycznego słuchania,

- spontanicznego reagowania - pójścia za impulsem,

- emocjonalnej głębi

Warsztat jest skierowany do aktorów lub aktywnych aktorów amatorów.

DATY: 16-21 czerwca br (16/17.07 godz 10-13.00, 19/20/21.06 godz. 18.30-22.20)

KOSZT: 230 (18h zajęć)

Kameralna grupa maksymalnie 10 osób.

Zajęcia na obu kursach odbywają się w języku angielskim (w razie potrzeby będzie osoba tłumacząca). Warsztat jest otwarty dla aktorów i osób studiujących aktorstwo. Znajomość techniki Meisnera nie jest konieczna.

Szczegóły pod linkiem: http://laboratoriummeisnera.pl/course/introduction-to-meisner/

Więcej o technice Meisnera i edukacji w Laboratorium Meisnra: artykuł w FilmPro https://warsztatymeisnera.files.wordpress.com/2014/08/filmpro_18_technika-meisnera-1.pdf

Zgłoszenia prosimy wysyłać mailowo labmeisnera@gmail.com (prosimy o wysłanie CV oraz określenie ewentualnego doświadczenia w technice Meisnera).

Rezerwacja miejsca następuje po zaakceptowaniu aktora do wzięcia udziału w kursie przez Simona Furness i Sylwię Kaczmarek oraz po wpłacie pierwszej raty w wysokości 100. Pozostała kwota musi być uiszczona w całości przed rozpoczęciem kursu.