powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Baj na Międzynarodowym Festiwalu "Golden Sparkle" w Serbii

8 maja Teatr Baj zagra na Międzynarodowym Festiwalu Lalkowym "Golden Sparkle" w Kragujevac w Serbii. Podczas festiwalu dwukrotnie zaprezentuje spektakl "Książeczka" w reżyserii Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza.

Przedstawienie Teatru Baj zostało wybrane spośród wielu przedstawień dla dzieci z całej Europy i jest wysoko oceniane przez selekcjonerów festiwalu. Zaproszenie do Serbii jest kolejnym zagranicznym wyjazdem zespołu w ostatnim czasie. Wcześniej Teatr gościł w Chinach (Shenzhen) oraz w Argentynie (Buenos Aires).

O przedstawieniu prezentowanym w Knjaževsko-srpsky Theatre w Serbii:

Spektakl "Książeczka" w reżyserii Elżbiety Biedy oraz Marka Zimakiewicza

"Nasza książeczka nie ma liter, ale zawiera niezwykłe obrazy. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, ciekawych rzeczy do odkrywania, opowiada maluchom o świecie i chce im pokazać, jaki jest fascynujący. Percepcja i wyobraźnia małych widzów jest prowadzona stopniowo przez karty książki od geometrycznych figur i kontrastowych kolorów do wielobarwnych i różnorodnych w kształtach form wprowadzających dzieci w świat przyrody".

Wyjazd Teatru Baj możliwy jest dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza.

***

Rewitalizacja Teatru Baj: począwszy od sezonu teatralnego 2017/18 Teatr Baj zmienił miejsce prezentacji swoich spektakli. Wiąże się to bezpośrednio z rewitalizacją siedziby Teatru oraz koniecznością wykonania gruntownego remontu budynku. Nie oznacza to zatrzymania lub przerwania pracy Teatru, a jedynie zmianę miejsca działalności artystycznej. Szczegóły dotyczące miejsc grania dostępne są na stronie www.teatrbaj.pl.

Teatr Baj powstał w 1928r. na warszawskim Żoliborzu i jest najstarszym teatrem lalek dla dzieci w Polsce. Dorobek artystyczny teatru obejmuje ponad 172 premiery. Baj sięga po polską i światową literaturę dla dzieci, stosuje różne formy i techniki lalkowe, łącząc w repertuarze klasykę i sztukę współczesną. Do realizacji spektakli zaprasza ciekawych twórców z Polski i zagranicy. Baj jako jedyny teatr lalek dla dzieci w Polsce został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" (2014). Na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, Order Uśmiechu.