powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Syrena ma nowego kierownika muzycznego

Tomasz Filipczak od 1 maja pełni funkcję kierownika muzycznego Teatru Syrena.

Pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny. Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Katowickiej Akademii Muzycznej w klasie kompozycji i aranżacji. Współpracował z warszawskim Teatrem Muzycznym ROMA jako pianista i dyrygent m.in. przy spektaklach "Miss Saigon", "Piotruś Pan" i "Pięciu Braci Moe". W Teatrze Muzycznym w Gdyni pracował jako kompozytor, dyrygent i kierownik muzyczny przy przedstawieniach: "Opentaniec" i "Grease", a także jako aranżer przy "Footloose" i "Fame". W Teatrze Rampa w Warszawie był kierownikiem muzycznym spektakli "Rent" i "Jesus Christ Superstar"(edycja 2016 i 2017). Od wielu lat współpracuje z Januszem Stokłosą i Januszem Józefowiczem przy większości produkcji Teatru Studio Buffo.

Pracuje także dla telewizji - przy Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz "Tańcu z Gwiazdami", "Przebojowej Nocy" i "Złotej Sobocie". Jest kierownikiem muzycznym programu "Jaka to melodia".

Jako producent i aranżer pracował m.in. z takimi artystami jak: Robert Janowski, Janusz Radek, Robert Janson i Piotr Polk.