powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraj. "Makbet" z Rorym Kinnearem z National Theatre w 28 polskich kinach

nazywowkinach.pl - dystrybutor transmisji i retransmisji operowych, baletowych i teatralnych do kin - 10 maja zaprasza na transmisję HD LIVE tragedii Szekspira "Makbet" w reżyserii Rufusa Norrisa.

Po raz pierwszy spektakl z Londynu będzie transmitowany do kin z polskimi napisami przekazywanymi w sygnale satelitarnym.

Najbardziej intensywna i zatrważająca tragedia Szekspira w reżyserii Rufusa Norrisa ("Opera za trzy grosze", "Zawsze piękne"). Rory Kinnear, który wcielał się m.in. w rolę Mackie Majchra w "Operze za trzy grosze", tytułowego bohatera w "Młodym Marksie" i Jagona w "Otellu" w cyklu NT LIVE, a także występował m.in. w serii filmów o Jamesie Bondzie, gra tu owładniętego fatalnym pędem ku władzy Makbeta. Anne-Marie Duff ("Shameless", "Królowa dziewica", "Sufrażystka") wciela się w Lady Makbet, silną kobietę, która kieruje mężem w drodze do korony, skłaniając go do popełnienia zbrodni. W świecie zniszczonym przez wojnę domową małżeństwo walczy o przetrwanie. Rufus Norris stworzył widowisko ukazujące właśnie ten aspekt opowieści o Makbecie. Para małżeńska buduje swoją siłę i pozycję za pomocą morderstwa i oszustwa. Wydaje się, że kieruje nimi czyste, elementarne zło.

Szekspir oparł swoją sztukę na przekazach historycznych dotyczących Makbeta, króla Szkocji, zapisanych przez Raphaela Holinsheda, a także na wcześniejszej kronice "Historia Gentis Scotorum". Rzeczywiście, 27 lipca 1054 roku Makbet został pokonany w bitwie pod Dunsinane przez Siwarda z Northumbrii. Historyczny Makbet nie był jednak krwiożerczym tyranem, a królem, za panowania którego Szkocja rozkwitła. Szekspir skupił się na tym, że aby dojść do władzy, Makbet zamordował poprzedniego władcę - Dunkana. Dramatopisarz wszech czasów wysnuł historię o tym, jak jedna zbrodnia pociąga za sobą kolejne. "Makbet" jest jedną z najczęściej wystawianych, interpretowanych i filmowanych sztuk Szekspira.

Rozpowszechnianiem cyklu "National Theatre Live" na terenie Polski zajął się dystrybutor najwyższej jakości kontentu alternatywnego dla kin, w tym transmisji HD LIVE i retransmisji HD z najlepszych teatrów i sal koncertowych świata, będący jednym ze światowych pionierów w tym zakresie. Marka www.nazywowkinach.pl została ustanowiona przez firmę CIKANEK FILM, działającą obecnie w 14 krajach Europy Centralnej i Wschodniej, a powstałą w roku 2007, by kreować i rozwijać rodzący się właśnie fenomen transmisji do kin spektakli i koncertów. "The Metropolitan Opera: Live in HD", "Bolshoi Ballet Live", "National Theatre Live", "Exhibition on Screen", "Comédie-Française Live" czy "The Berliner Philharmoniker Live in Cinemas" to tylko niektóre z cykli dystrybuowanych przez CIKANEK FILM. Rocznie firma sprzedaje w samej tylko Polsce ponad 120.000 biletów.

____________________________________________________________________

LISTA KIN | NA ŻYWO & POWTÓRKI

10 maja 2018 | czwartek | 20:00 | na żywo z polskimi napisami

1. Bydgoszcz Multikino

2. Czechowice-Dziedzice Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach

3. Częstochowa Kino Studyjne OKF Iluzja

4. Ełk Ełckie Centrum Kultury

5. Gdańsk Multikino

6. Gdynia Multikino

7. Gliwice KINO AMOK

8. Katowice Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos

9. Katowice Multikino

10. Kraków Kijów.Centrum

11. Kraków Multikino

12. Lublin Multikino

13. Łódź Multikino Silver Screen

14. Olsztyn Multikino

15. Poznań Kino Pałacowe

16. Poznań Multikino Stary Browar

17. Rzeszów Kino Zorza

18. Rzeszów Multikino

19. Stargard Stargardzkie Centrum Kultury

20. Szczecin Multikino

21. Wadowice Wadowickie Centrum Kultury

22. Warszawa Kino Praha

23. Warszawa Multikino Targówek

24. Warszawa Multikino Warszawa Ursynów

25. Warszawa Multikino Złote Tarasy

26. Włoszczowa Kino "Muza" we Włoszczowie

27. Wrocław Multikino - Pasaż Grunwaldzki

28. Zabrze Multikino

13 maja 2018 - Konin, Koniński Dom Kultury

23 maja 2018 Przemyśl kino Centrum 3D

27 maja 2018 Nowa Sól Nowosolski Dom Kultury

28 czerwca 2018 - sieć kin Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa (Ursynów, Targówek, Złote Tarasy), Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze

KONTAKT / WIĘCEJ INFORMACJI:

CIKANEK FILM Sp. z o.o. / WWW.NAZYWOWKINACH.PL