powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Festiwalowe podróże Nowego

Spektakle Teatru Nowego można będzie niebawem obejrzeć poza jego siedzibą na festiwalach w Polsce, Chinach i na Białorusi.

Przed nami pokazy na dwóch znaczących festiwalach - "Wiele demonów" w reż. Mikołaja Grabowskiego weźmie udział w konkursie 13. Festiwalu Sztuk Współczesnych R@Port (17 maja), "Ziemia obiecana" (na zdjęciu) w reż. Remigiusza Brzyka zostanie zaprezentowana na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Teatrze Sztuki Ludowej w Pekinie (29 i 30 czerwca oraz 1 lipca).

W ramach współpracy z Mińskiem Antygonę w Nowym Jorku w reż. Andrzeja Szczytki obejrzą widzowie Republikańskiego Teatru Dramaturgii Białoruskiej w Mińsku (25 kwietnia), a Teatr Muzyczny w Gdyni pokaże POCZEKALNIĘ. Kaczmarski/Tymański w reż. Jarosława Wojciechowskiego na Scenie Nowej (9 czerwca).

Współpraca Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi Republikańskiego Teatru Dramaturgii Białoruskiej została zapoczątkowana przy okazji festiwalu Łódź 4 Kultur 2017. Wtedy Teatr Nowy pokazał w Mińsku nagrodzony Nadzwyczajną Złotą Maską spektakl "Kobro" w reż. Iwony Siekierzyńskiej, a do Nowego z Mińska przyjechała "Czarnobylska modlitwa" w reż. Walerego Anisienki.