Łódź. Warsztaty dla dorosłych w Szwalni

Teatr Szwalnia zaprasza dorosłych na warsztat "Masz w sobie kawałek mojego serca" z elementami spektaklu uczestniczącego. Zgłoszenia do 5 maja.

"Masz w sobie kawałek mojego serca" podejmuje temat relacji pomiędzy dzieckiem a matką, dzieckiem a dorosłym - relacji kształtującej, dwustronnej i wzajemnie zależnej. Warsztat podzielony jest na dwie równorzędne części. W pierwszej skupiamy się na działaniach sensoplastycznych - doświadczeniach wielozmysłowych, budując/ obrazując drogę-linię "Ja-Matka". Druga część nastawiona jest na relaks i odpoczynek od codzienności. Zostawiamy wszystko, co nas łączy ze światem zewnętrznym, pozwalając ciału i umysłowi na spokojne zanurzenie się w świecie dźwięku, skupiając uwagę na oddechu, który Cię prowadzi. Wibracje mis tybetańskich i pozycja embrionalna pozwalają czasowi płynąć, a ciału odprężyć się. Zawinięci w oddychający materiał "otona maki" możemy poczuć się jak w łonie matki.

Inspirację do stworzenia narracji stanowi tekst Justyny Bargielskiej z ilustracjami Iwony Chmielewskiej - picture book "Obie". To słowno-wizualna podróż przez macierzyństwo

i dzieciństwo w różnych jego aspektach. Warsztat nastawiony jest na działanie "tu i teraz", na reagowanie na bodźce, skupienie się na procesie, który zachodzi w uczestniku i pomiędzy uczestnikami.

11 maja, godz. 15.00-17.30

Masz w sobie kawałek mojego serca | warsztat z elementami spektaklu uczestniczącego | dla dorosłych | czas trwania: 2,5 godziny | koszt: 50 złotych

Warsztat zostanie zrealizowany pod warunkiem utworzenia się 15-osobowej grupy uczestników.

Zapisy i szczegółowe informacje: promocja@teatrszwalnia.pl i 696 287 352. ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 5 MAJA.

Prowadzące warsztat: Ewa Łukasiewicz, Patrycja Terciak, Katarzyna Skręt

Muzyka: Piotr Matula

Otona maki: Tomek Bergmann

Instrukcja:

- przygotuj wygodne, luźne ubrania na zmianę i ciepłe skarpety - w przestrzeń wchodzimy bez obuwia

- zostaw biżuterię w domu: pierścionki, bransoletki, kolczyki i naszyjniki

- zmyj makijaż, spiłuj paznokcie i zwiąż włosy - będziemy pracować z delikatną tkaniną

Warsztat/ spektakl uczestniczący powstał w ramach Dotknij Teatru 2018, ze środków Wydziału Kultury UMŁ.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego