Poznań. 21. edycja konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

Ruszył nabór do 21. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Pamiętajmy o Osieckiej". Tegoroczna odsłona jest wyjątkowa - po raz pierwszy zorganizuje ją zespół Teatru Nowego w Poznaniu we współpracy z Fundacją "Okularnicy".

Wysłuchanie wszystkich napisanych przez Agnieszkę Osiecką piosenek zajęłoby - bez przerw na sen - mniej więcej tydzień. Możliwość doboru repertuaru z ponad 2000 utworów sprawia, że Festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej" ma zapewnioną długowieczność. Mówiąc wprost - Osiecka raczej nie może nam się znudzić; Osiecka wciąż będzie nas zaskakiwać. Przejmując organizację Festiwalu od Fundacji "Okularnicy", odczuwam brzemię wielkiej odpowiedzialności, ale i - wraz z uczestnikami 21. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego - niezwykłą ciekawość odkrywania. Zapraszam Państwa do Teatru Nowego w Poznaniu na spotkanie z doskonale znaną i z całkiem nieznaną, ale zawsze fascynującą twórczością Agnieszki Osieckiej.

Piotr Kruszczyński, dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu

***

Ruszył nabór do 21. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego "Pamiętajmy o Osieckiej". Tegoroczna odsłona jest wyjątkowa - po raz pierwszy zorganizuje ją zespół Teatru Nowego w Poznaniu we współpracy z Fundacją "Okularnicy". Zapraszamy do udziału amatorów i zawodowców, solistów oraz zespoły. Aby wziąć udział w wyjątkowym, wieloetapowym konkursie wokalnym, wystarczy mieć ukończone 16 lat, przygotować interpretacje dwóch piosenek autorstwa Poetki i wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną na stronie internetowej Teatru.

Udział w 21. edycji Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" to jedyna w swoim rodzaju muzyczna przygoda i okazja dla młodych wokalistów, by zaprezentować swoją wrażliwość i talent. Finaliści będą mogli zaśpiewać m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, w radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej oraz w Teatrze Nowym w Poznaniu. Przed nimi szansa na zaprezentowanie się stałej, niezwykle życzliwej publiczności oraz koncerty ze znakomitym składem muzycznym.

***

HARMONOGRAM KONKURSU

Przyjmowanie zgłoszeń

- do 31 maja 2018 roku

I etap konkursu

- 11, 12, 13 czerwca 2018 | Studio Muzyczne Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie

II etap Konkursu

- 6-12 sierpnia 2018 roku | Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie

III etap Konkursu

- koncert: Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie | (19 października 2018)

- koncert finałowy: 20 października 2018 | Studio Muzyczne Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie

- ceremonia wręczenia nagród, koncerty galowe: 26, 27, 28 października 2018 | Teatr Nowy w Poznaniu

Dla zwycięzców Konkursu, jak co roku, przygotowano nagrody pieniężne i rzeczowe. Nagroda główna to 20 tysięcy złotych.

Więcej informacji o konkursie, regulamin i formularz karty zgłoszeniowej znajdą Państwo na stronie Teatru Nowego w Poznaniu: http://teatrnowy.pl/pamietajmy-o-osieckiej/.

Pod tym linkiem znajdą Państwo nowe materiały graficzne związane z bieżącą edycją.

Jeśli będą mieli Państwo jakieś pytania prosimy o kontakt: osiecka@teatrnowy.pl

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego