powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Trwa Festiwal Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód"

Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" to cykliczne wydarzenie kulturalne organizowane przez Fundację Widowisk Masowych oraz Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie.

Festiwal Teatru w tym roku obchodzi swoja piątą rocznicę. W dniach 22-30 kwietnia zostaną zaprezentowane spektakle 15 zespołów teatralnych z Ukrainy, Niemiec, Węgier, Armenii oraz z Polski.

W wydarzeniu weźmie udział ok. 200 artystów z wielu krajów Europy. Odbędą się także warsztaty dla aktorów i reżyserów, panele dyskusyjne, spotkania z artystami, prezentacje, wystawy.

Tegoroczne motto festiwalu - "Przekraczając granice" nawiązujące do przekraczania granic w rożnych aspektach i płaszczyznach życia, znajdzie swoje odzwierciedlenie w realizacjach teatralnych. Zarówno spektakle teatralne jak i wydarzenia towarzyszące mają na celu krzewienie kultury wśród młodego pokolenia bez względu na różnice narodowościowe czy kultur.

Partnerem strategicznym Festiwalu jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, która od pierwszej edycji wspiera wydarzenie.

W 2016 roku projekt Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" otrzymał Główną Nagrodę jako Kulturowy Projekt Transgraniczny na Forum Partnerstwa Wschodniego w Lublinie.