powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Teatr Atofri świętuje 10. urodziny

22 kwietnia odbędzie się pierwsza odsłona jubileuszu 10-lecia Teatru Atofri. Na zaprzyjaźnionej Scenie Wspólnej zaplanowałyśmy dużo atrakcji dla małych, średnich i dużych! - zapraszają Beata Bąblińska i Monika Kabacińska.

Drodzy widzowie!

Dziesięć lat temu rozpoczęliśmy działalność naszego teatru, jednego z pierwszych teatrów w Polsce tworzącego przedstawienia dla najmłodszych dzieci. Istotnie, początkowo, udzielanie przekonującej odpowiedzi o sens tworzenia przedstawień dla dzieci od 1. roku życia nie było łatwe, szczególnie, że czynili to niezależni i nieznani twórcy.

Dzięki wsparciu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Miasta Poznań, Centrum Kultury Zamek, Centrum Sztuki Dziecka mogła zaistnieć przestrzeń teatralna dla dzieci, które choć wiekiem małe to duże wyobraźnią i wrażliwością. Odpowiedzią na pytanie czy warto, jest Mały Widz, jego wpatrzone oczy, zatrzymany w skupieniu ruch, swobodny komentarz, radosny okrzyk.

A wszystko z radości i dla radości waszej i naszej!

Zapraszamy na pierwszą odsłonę jubileuszu 10-lecia Teatru Atofri 22 kwietnia 2018 roku.

Na zaprzyjaźnionej Scenie Wspólnej zaplanowaliśmy dużo atrakcji dla małych, średnich i dużych!

Dla małych:

Spektakl "Pan Satie" - Spektakl "Pan Satie" nagrodzony nagrodą Grand Prix na Festiwalu Korczak 2011 w Warszawie zagrany ponad 240 razy w Polsce i na czterech kontynentach między innymi w Japonii, USA, Niemczech, Francji, Chinach i wielu innych krajach. Spektakl obejrzało ponad 8.000 widzów w Polsce i ponad 10.000 widzów za granicą!

---

Dla średnich

Słuchowisko "Hej, niteczko!"

Z okazji jubileuszu specjalnie dla dzieci średnich wiekiem, nasz gość - Grażyna Grobelna zaprezentuje słuchowisko dla dzieci od 4-8 lat.

--

Dla małych i średnich

Instalacja Elżbiety Cios "Między kostiumem a przestrzenią. Papierowy labirynt."

Specjalnie z okazji jubileuszu, dla dzieci w każdym wieku, na foyer Sceny Wspólnej będzie postawiona papierowa niespodzianka! Elżbieta Cios, która jest autorką scenografii i kostiumów do wielu naszych spektakli m.in. do spektaklu "Pan Satie".

--

Dla dużych

Otwarcie wystawy plakatów i fotografii.

Wystawa plakatów Teatru Atofri autorstwa Agnieszki Nowackiej.

Wystawa zdjęć Teatru Atofri autorstwa Wojtka Wójcika.

Ponadto będzie można zakupić plakat jubileuszowy z autografem autorki, płytę "Lulajki - Teatr Atofri i Jacek Hałas" oraz otrzymać mały upominek!